Lee Jun Ki Romania


Join the forum, it's quick and easy

Lee Jun Ki Romania
Lee Jun Ki Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spune-ti parerea despre...

+5
Carameea
flory_junki :)
Sandra
Anna
Didaa.
9 posters

Go down

Spune-ti parerea despre... Empty Spune-ti parerea despre...

Post by Didaa. Thu Dec 23, 2010 11:02 pm

Cum se joaca:
M-am gandit sa fac un joc in care cineva spune o drama iar urmarorul v-a spune ce i-a placut/displacut cel mai mult.Urmatorul v-a spune si el o drama despre care se va comenta ulterior.

Incep eu:
Boys over flowers varianta coreana
Didaa.
Didaa.
Traducător
Traducător

Mesaje : 111
Data de inscriere : 2010-12-05
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

Back to top Go down

Spune-ti parerea despre... Empty Re: Spune-ti parerea despre...

Post by Anna Thu Dec 23, 2010 11:38 pm

Că bine ai început...hmm...am fost de-a dreptul impresionată de această dramă. Nici n-am respirat în cele 26 de episoade (parcă atâtea are).
Un film care are multe clișee, dar acest lucru nu m-a intrigat absolut deloc. Am văzut sufletului adolescentului în toată desfășurarea lui: o poveste de dragoste cu suișurile și coborâșurile ei, un dialog savuros, tineri rebeli, o societate ierarhică, în care cel sărac are mereu parte de neîmpliniri, final moralizator, etc. Adică multe lucruri care mi-au atins inimioara. Lee Min Ho este piesa de rezistență a dramei.
Nu mi-a plăcut de Kim Hyun Joong în rolul lui Yoon Ji Hoo. Mi s-a părut teatral, inexpresiv și pe deasupra, deloc masculin. Sensibilitatea pe care o afișează personajul lui mi se pare ușor exagerată. Dar asta e doar părerea mea umilă...tipul are oricum foarte mulți fani care să îl laude.
Ah...și cred că relația dintre Kim Bum și prietena lui Jan Di-care s-a transformat în iubire până la urmă - putea fi exploatată mai mult de regizor. Parcă nu am văzut cum trebuie cristalizarea sentimentului dintre cei doi. În fond, toți cei F4 erau personaje principale. Meritau atenție toți...
Dar la Hana Yori Dango ce v-a plăcut/displăcut?
Eu aș amesteca puțin distribuția...cam atât. Oricum, varianta coreeană mi-a plăcut mai mult.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Last edited by Anna on Sat Jan 08, 2011 9:53 am; edited 1 time in total
Anna
Anna
Traducător
Traducător

Mesaje : 116
Data de inscriere : 2010-12-19
Varsta : 42
Localizare : Galati

http://www.flixster.com/user/dumitrascuanna

Back to top Go down

Spune-ti parerea despre... Empty Re: Spune-ti parerea despre...

Post by Sandra Wed Jan 05, 2011 10:07 pm

hmm.......ce-i drept a trecut cam un an de cand n-am mai vazut hana yori dango dar sa vedem ce o iesi.
In primul rand mi-a placut ca n-a avut atat de multe episoade (mi s-a parut un numar relativ ok plus filmul ). Inoue Mao mi s-a parut foarte potrivita pentru rolul lu Makino si pe langa celelalte variante ea arata chiar dragut (Jan Di nu mi-a placut deloc cum a fost aranjata pentru rol), Matsumoto Jun a fost cam la acelasi nivel cu Lee Min Ho (ce-i drept mi s-a parut ca Lee Min Ho il intrece). Cel mai mult mi-a placut de prestatia lui Oguri Shun...mi s-a parut unul dintre cei mai buni actori in drama. Povestea a fost ok....nu au fost foarte departe de manga, sfarsitul din drama a fost dragut. Ce nu mi-a placut a fost faptul ca relatia (nu-i tocmai o relatie) dintre Sojiro so prietena lu Makino (Sakurako) n-a fost deloc aprofundata, au trecut rapid peste unele lucruri. In rest ar mai fi multe de comentat dar pentru mine si varianta coreeana si japoneza au fost la fel de frumoase (fiecare cu partile ei bune si rele) La fel cum a zis si Anna cred ca daca s-ar fi amestecat putin distributia ar fi iesit o drama perfecta:D ;))

ce credeti despre Hanazakari no kimitachi no e ;)) (Hana Kimi mai scurt....varianta japoneza)
Sandra
Sandra
Moderator
Moderator

Mesaje : 65
Data de inscriere : 2011-01-05
Varsta : 32
Localizare : Guess

Back to top Go down

Spune-ti parerea despre... Empty Re: Spune-ti parerea despre...

Post by flory_junki :) Fri Jan 07, 2011 12:42 pm

Hana Kimi....mi-a placut foarte mult, mai ales insistentele lui Mizuki de a-l determina pe Sano sa reinceapa sa sara, iar felul in care o apara Sano si Shuici dupa ce afla ca e fata, sa nu fie descoperita de ceilalti e interesant. mi-a placut mult, mi-ar fi placut si un sezon 2 dar...cine stie, poate va aparea in viitor :)
Horikita Maki mi-a placut cum si-a jucat rolul, a fost potrivita pentru acest rol, la fel si ceilalti actori, a fost o comedie plina de periperii, romantism si de toate...

Ce parere aveti despre Playful kiss/Mischievous Kiss ?

flory_junki :)
flory_junki :)
Forum Fondator/ Administrator
Forum Fondator/ Administrator

Mesaje : 998
Data de inscriere : 2010-11-26
Varsta : 36
Localizare : Timisoara

https://leejunkiromania.forumotion.com

Back to top Go down

Spune-ti parerea despre... Empty Re: Spune-ti parerea despre...

Post by Didaa. Fri Jan 07, 2011 8:08 pm

Vaii este un serial genial...imi place foarte mult de Oh Ha Ni cum incearca sa-l cucereasca pe Baek Seung Jo
:x...Sunt niste parti de romanta extraordinare:x..m-a facut si sa rad si sa plang,din parte mea este un serial de nota 10:x...si-mi place ca i-a dat si continuarea cand sunt ei casatoriti.Oh Ha Ni este genul de fata fara minte,energica care este topita dupa geniul care are numai 10 pe linie Baek Seung Jo
,dar si ea reuseste sa ajunga asistenta(ceea ce nu era usor) pentru a fi aproape de el.Imi plac foarte mult modurile in care Oh Ha Ni isi face parul,este geniala.Deci in concluzie,superba.
Ce parere aveti despre You're beautiful?
Didaa.
Didaa.
Traducător
Traducător

Mesaje : 111
Data de inscriere : 2010-12-05
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

Back to top Go down

Spune-ti parerea despre... Empty Re: Spune-ti parerea despre...

Post by flory_junki :) Mon Jan 17, 2011 7:13 pm

You're beautiful m-a omorat cu zile...l-am vazut in 2 zile :)) si apoi revazut de cateva ori cu sora mea si cu o vecina.. foarte multe faze amuzante.. Jang Geun Suk e potrivit pentru rolul lui Tae Kyung, iar Park Shin Hye mi se pare numa buna pentru rolul lui Mi Nam...amuzamentul maxim incepe din momentul in care afla si Tae Kyung secretul lui Mi Nam..important si frumos e ca cei doi raman impreuna la sfarsit...

Next: Time between dog and wolf
flory_junki :)
flory_junki :)
Forum Fondator/ Administrator
Forum Fondator/ Administrator

Mesaje : 998
Data de inscriere : 2010-11-26
Varsta : 36
Localizare : Timisoara

https://leejunkiromania.forumotion.com

Back to top Go down

Spune-ti parerea despre... Empty Re: Spune-ti parerea despre...

Post by Anna Fri Feb 25, 2011 3:09 pm

TBDW este cea mai reusita K-drama in care a jucat Jun Ki, cu toate ingredientele necesare unui serial: subiect picant, verosimil chiar, dozat foarte bine in fiecare episod, atat de bine, ca, dupa fiecare episod de film, parca iti arde degetul sa dai click pe urmatorul. In plus, actorii isi iau foarte in serios rolurile si se straduiesc sa creeze autenticitatea fiecarui personaj. Sa nu uitam de Jun Ki...rolul i s-a potrivit ca o manusa, iar el a demonstrat inca o data, daca era nevoie, ca nu este doar un ”cutie actor”, ci un actor talentat in progres.
Recent, am vazut ”Beethoven Virus” care m-a incantat de-a dreptul. Recunosc, l-am ales initial ptr ca protagonistul este Jang Geun Suk (iertate-mi fie pacatele pentru ca mi-e tare drag si acest baiat:)), dar dupa ce am finalizat cele 18 episoade, mi-am dat seama ca este un film din care eu, personal, am avut ce invata. Nu este croit dupa tiparul K-drama obisnuit. Cliseele K-drama sunt chiar aproape evitate in totalitate, iar Sukkie mi-a dat dovada unui actor iubitor de arta in adevaratul sens al cuvantului. Ce incantare pentru urechile-mi umile a fost acest film!
Deci...Beethoven Virus...v-a placut?
Anna
Anna
Traducător
Traducător

Mesaje : 116
Data de inscriere : 2010-12-19
Varsta : 42
Localizare : Galati

http://www.flixster.com/user/dumitrascuanna

Back to top Go down

Spune-ti parerea despre... Empty Re: Spune-ti parerea despre...

Post by Carameea Sun Apr 24, 2011 10:07 pm

Hmm...nu am apucat sa il vizionez :).Dar dupa cate am citit cred ca este o drama foarte incantatoare.Cuprinde multa muzica(imi place muzica:) ).In fine dupa ce il vizionez o sa va spun care e adevarata mea parere :) !Ce parere ai despre serialul Hero ?
Carameea
Carameea
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 139
Data de inscriere : 2011-04-24
Varsta : 27
Localizare : Bucureşti

http://minnie02.sunphoto.ro/

Back to top Go down

Spune-ti parerea despre... Empty Re: Spune-ti parerea despre...

Post by Deea Thu Jun 16, 2011 6:21 pm

Hero unde joaca Jun Ki oppa?...oricum inca nu l-am vazut ,voi spune dupa ce il voi vedea ....pana atunci sa continuam lantul

Iljimae ,ce zice-ti :D?
Deea
Deea
Membru
Membru

Mesaje : 49
Data de inscriere : 2011-06-14
Varsta : 33
Localizare : Romania ,Oradea

Back to top Go down

Spune-ti parerea despre... Empty Re: Spune-ti parerea despre...

Post by roxana.cosmina Mon Jun 20, 2011 2:33 pm

Iljimae a fost un serial grozav ,JUn ki a jucat foarte bine.Mi-a placut foarte mult tema acestui serial si scenariul a fost foarte bine facut.Sfarsitul a fost destul de neclar uni ziceau ca Iljimae a murit dar din punctul meu de vedere a supravietuit.Mi-a placut si atitudinea personajului fata de oamenii ,oricat de mult rau ar fi facut o persoana nu ai dreptul sa ii iei viata ,el va primi pedeapsa divina.

Ce parere aveti de serialul Prosecutor Princess?


Last edited by roxana.cosmina on Tue Jun 21, 2011 5:04 pm; edited 2 times in total
roxana.cosmina
roxana.cosmina
Membru
Membru

Mesaje : 45
Data de inscriere : 2011-03-23
Varsta : 25

Back to top Go down

Spune-ti parerea despre... Empty Re: Spune-ti parerea despre...

Post by bya_jun ki Mon Sep 05, 2011 12:02 pm

Prosecutor princes a fost un serial foarte frumos,actori si ei draguti ,mi-a placut scenariul care a fost foarte bun si tema serialului a fost frumoasa cum s-a transformat din fata acea care nu stia nimic decat despre moda in-trun procuror in tot sensul cuvantului,si am bucur ca tatal ei i-a lasat in preuna pana la urma
Ce parere aveti despre My girlfriend is a gumiho?
bya_jun ki
bya_jun ki
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 458
Data de inscriere : 2011-03-20
Varsta : 27
Localizare : Motru

Back to top Go down

Spune-ti parerea despre... Empty Re: Spune-ti parerea despre...

Post by ciresar Fri Mar 08, 2013 12:02 pm

O comedie cu elemente fantastice si cu momente dramatice asa cum obisnuiesc sa faca coreenii, reusita in mare masura celor doi actori din rolurile principale, care au primit,zic eu, un ajutor important si de la exoticul si enigmaticul No Min-woo.Pe acesta din urma as vrea sa-l vad in viitor distribuit in cat mai multe seriale si filme, pentru ca eu cred ca are potential si este o persoana care capteaza atentia.
Ce parere aveti despre Bridal Mask ?

ciresar
Membru
Membru

Mesaje : 41
Data de inscriere : 2013-03-05

Back to top Go down

Spune-ti parerea despre... Empty Re: Spune-ti parerea despre...

Post by bya_jun ki Mon Mar 11, 2013 8:37 pm

Un serial frumos,captivant care te face sa stai in suspans si sa vrei sa vezi m-ai repede urmatorul episod,te trece prin toate emotile posibile,mi-ar fi placut ca finalul sa fi fost cu totul alt fel dar cred ca unde a fost asa mai gen istoric a fost un final tipic istoric.Joo Won a evoluat mult,e un actor simpatic si joaca bine,imi place de el.
Ce parere aveti de serialul Arang si Magistratul in care joaca oppa?
bya_jun ki
bya_jun ki
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 458
Data de inscriere : 2011-03-20
Varsta : 27
Localizare : Motru

Back to top Go down

Spune-ti parerea despre... Empty Re: Spune-ti parerea despre...

Post by ciresar Tue Mar 12, 2013 9:30 am

O poveste, din care ar trebui sa retinem morala:Legea firii nu poate fi incalcata, viata si moartea trebuiesc acceptate,iar ceea ce nu ar trebui sa ne vindem niciodata este bunul nostru cel mai de pret:sufletul.Serialul a fost asteptat si urmarit cred, in special pentru Jun Ki, de care le fusese dor fanilor(printre ei si noi) si pentru actrita din rolul principal care este foarte talentata si apreciata.Un pas inainte a facut cred cu acest prilej si tanarul actor care i-a fost opozant in film lui Jun Ki, care mie mie una mi s-a parut ca a facut un rol bun si mi-as dori ca pe viitor sa confirme.
Pentru ca tot am mentionat-o pe actrita din rolul principal,ce parere aveti de "A love to kill" in care a jucat alaturi de Rain ?

ciresar
Membru
Membru

Mesaje : 41
Data de inscriere : 2013-03-05

Back to top Go down

Spune-ti parerea despre... Empty Re: Spune-ti parerea despre...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum