Lee Jun Ki Romania


Join the forum, it's quick and easy

Lee Jun Ki Romania
Lee Jun Ki Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial

+6
mikael25
bombo
Dianavasi82
virginia
ioana ishogai
spriamarierose18
10 posters

Go down

Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial Empty Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial

Post by spriamarierose18 Wed May 18, 2011 1:52 pm

Fetelor, am gasit acest reportaj foarte bun si cu multe poze..
Sper sa va placa !!!!
[You must be registered and logged in to see this link.]
💋
spriamarierose18
spriamarierose18
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 110
Data de inscriere : 2011-04-21
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca

Back to top Go down

Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial Empty Re: Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial

Post by ioana ishogai Thu May 19, 2011 12:33 pm

Multumim, draga noastra...sigur ca ne place! Ce e cu baiatul nostru si nu ne place?! [You must be registered and logged in to see this image.]
ioana ishogai
ioana ishogai
Moderator
Moderator

Mesaje : 881
Data de inscriere : 2011-01-23

Back to top Go down

Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial Empty Re: Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial

Post by spriamarierose18 Thu May 19, 2011 4:27 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] Ma bucur ! Tocmai am vazut episodul 6 din My Girl.
Imi place hairlook-ul lui Jun Ki in serial. Parul lung si usor dezordonat il avantajeaza.

edit later:
A, ca eram la Time between...dimineata m-am delectat cu niste clipuri din serial...

[You must be registered and logged in to see this link.]
si
[You must be registered and logged in to see this link.]
pana acum serialul preferat gen thriler a fost Bad Guy...dar acum pe primul loc a trecut TBDAW....


Last edited by flory_junki :) on Thu May 19, 2011 5:25 pm; edited 1 time in total (Reason for editing : fara dublu post te rog, daca vrei sa mai adaugi ceva la mesajul postat, poti apasa pe butonul edit din dreapta sus. multumesc pentru intelegere.)
spriamarierose18
spriamarierose18
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 110
Data de inscriere : 2011-04-21
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca

Back to top Go down

Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial Empty Re: Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial

Post by virginia Fri May 27, 2011 11:56 pm

acum il terminai de vizionat!un serial cu adevarat superb!
virginia
virginia
Membru
Membru

Mesaje : 44
Data de inscriere : 2011-05-09
Varsta : 36

Back to top Go down

Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial Empty Re: Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial

Post by Dianavasi82 Sun Jun 19, 2011 2:20 pm

Nu am vazut Time between dog and wolf, abia astept sa-l vad.
Dianavasi82
Dianavasi82
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 491
Data de inscriere : 2011-06-15
Varsta : 41
Localizare : Targu Jiu

Back to top Go down

Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial Empty Re: Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial

Post by bombo Wed Aug 24, 2011 10:03 pm

cel mai grozav serial vazut de mine pana acum, il ador :in love:
despre Lee Jun Ki si Nam Sang Mi nu mai spun nimic, doar ca fac o pereche foarte reusita si frumoasa 👫
bombo
bombo
Membru
Membru

Mesaje : 82
Data de inscriere : 2011-07-30
Varsta : 33

Back to top Go down

Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial Empty Re: Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial

Post by mikael25 Fri Aug 26, 2011 9:13 am

In acest serial arata cel mai bine, ii sta bine cu parul scurt ii pune mai mult in valoare chipul sau frumos. Dupa parerea mea rolul sau in serialul Time between dog and wolf a fost cel mai reusit de pana acum, i s-a potrivit ca o manusa.
mikael25
mikael25
Membru
Membru

Mesaje : 11
Data de inscriere : 2011-07-11

Back to top Go down

Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial Empty Re: Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial

Post by bya_jun ki Mon Aug 29, 2011 1:39 pm

Mi-a placut asa mult acest serial ,unul dintre cele mai frumoase este 💋
bya_jun ki
bya_jun ki
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 458
Data de inscriere : 2011-03-20
Varsta : 27
Localizare : Motru

Back to top Go down

Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial Empty Re: Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial

Post by elysa Sun Jan 22, 2012 12:51 pm

eu nu mam uitat la acest serial dar sigur am sa ma uit...sunt sigura ca este un serial frumos pt ca este cu junki si dupa cate am inteles povestea e interesanta
elysa
elysa
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 127
Data de inscriere : 2012-01-17
Varsta : 24
Localizare : Moinesti

Back to top Go down

Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial Empty Re: Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial

Post by spriamarierose18 Sun Jan 22, 2012 3:36 pm

Tocmai am terminat de vazut City Hunter. Un serial de actiune foarte bun, care i-a adus multe premii lui Lee Min Ho. DAR:

Desi foarte bun nu reuseste sa depaseasca nici pe departe complexitatea trairilor si intensitatea actiunii din Time Between Dog and Wolf.

Lee Min Ho, cu cei 186 cm si jocul destul de plat nu va reusi niciodata sa-l depaseasca pe Lee Jun Ki nici ca prezenta scenica, farmec, sau talent.

Astept ca intors acasa Jun Ki sa recupereze timpul pierdut si sa-i spulbere pe toti cei care in lipsa lui au umplut sticla televizoarelor. (cu mici exceptii...ma refer aici la cativa actori care ne-au incantat in 2010-2011 si care sunt actori cu o personalitate diferita de a lui Jun Ki si pe care chiar as vrea sa-i vad jucand alaturi de Jun Ki - Yoo Seung Ho sau Ji Chang Wook...)
spriamarierose18
spriamarierose18
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 110
Data de inscriere : 2011-04-21
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca

Back to top Go down

Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial Empty Re: Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial

Post by Dianavasi82 Sun Jan 22, 2012 6:23 pm

Cata dreptate ai spriamarierose si eu am vazut city hunter si mereu am avut senzatia ca ma uit la o combinatie intre time between dog and wolf si iljimae, bineinteles mult mai slab decat cele doua.

Sunt convinsa ca anul acesta o sa umple Jun Ki toate ecranele.
Dianavasi82
Dianavasi82
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 491
Data de inscriere : 2011-06-15
Varsta : 41
Localizare : Targu Jiu

Back to top Go down

Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial Empty Re: Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial

Post by spriamarierose18 Sun Jan 22, 2012 8:42 pm

Marierose...Spria si 18 fac parte din avatar :)

M-a deranjat ca in final (la City Hunter) au folosit cliseul din TBDAW ...impuscati amandoi isi intind mainile insangerate spre un ultim bun ramas, semn ca totusi au tinut unul la celalalt... De regula coreenii chiar daca folosesc din greu cliseele, le transforma, le adapteaza in asa fel incat nici macar sa nu ai senzatia de deja vu...
spriamarierose18
spriamarierose18
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 110
Data de inscriere : 2011-04-21
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca

Back to top Go down

Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial Empty Re: Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial

Post by Dianavasi82 Sun Jan 22, 2012 9:04 pm

Scuze o sa tin minte sa scriu complet spriamarierose18.
Ai mare dreptate pe tot parcursul filmului te gandesti la time between dog and wolf.
Dianavasi82
Dianavasi82
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 491
Data de inscriere : 2011-06-15
Varsta : 41
Localizare : Targu Jiu

Back to top Go down

Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial Empty Re: Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial

Post by spriamarierose18 Sun Jan 22, 2012 11:44 pm

Nu, draga mea, spuneam sa scrii simplu Marierose, asta e prenumele meu. Prenumele tau banuiesc ca e Diana
Wow acum vad ca avem aceeiasi varsta. Yes
spriamarierose18
spriamarierose18
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 110
Data de inscriere : 2011-04-21
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca

Back to top Go down

Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial Empty Re: Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial

Post by Dianavasi82 Mon Jan 23, 2012 7:51 am

Sper ca nu te-ai suparat nu mi-am dat seama ca Marierose este prenumle tau, e unul mai putin intalnit, nici eu nu observasem ca avem aceeasi varsta.
Dianavasi82
Dianavasi82
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 491
Data de inscriere : 2011-06-15
Varsta : 41
Localizare : Targu Jiu

Back to top Go down

Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial Empty Re: Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial

Post by YU Thu Jan 26, 2012 9:19 am

Kay e personajul meu preferat cu Lee Jun ki [You must be registered and logged in to see this image.]
YU
YU
VIP
VIP

Mesaje : 300
Data de inscriere : 2011-01-19
Localizare : Bacau

Back to top Go down

Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial Empty Re: Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial

Post by spriamarierose18 Thu Jan 26, 2012 2:58 pm

In general toate personajele interpretate de Jun Ki sunt frumoase, personaje model, optimiste, dinamice, modeste si pline de compasiune. Sper sa mai primeasca astfel de roluri dar fara sa riste o plafonare in asemenea ipostaze. E greu sa-l vedem pe Jun Ki intr-un rol intunecat, chiar negativ...as fi insa curioasa daca s-ar descurca si sa fie si credibil... Ma gandesc acum la Yoo Seung Ho care, desi jucand rolul negativ-Yeo Un - in Warrior Baek Dong Soo, a ajuns sa fie cel mai iubit si adulat personaj...La moartea lui au curs atatea lacrimi pe planeta ca s-au umflat raurile si fluviile, mai, mai ca a fost inundatie. scared
spriamarierose18
spriamarierose18
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 110
Data de inscriere : 2011-04-21
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca

Back to top Go down

Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial Empty Re: Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial

Post by deea72 Sat Jul 28, 2012 11:35 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]de ce nu poate avea un "happy and" normal in filme???? [You must be registered and logged in to see this image.]"Time bethween dog and wolf" mi-a placut maxim. daca as fi putut m-as fi uitat la toate episoadele odata. iar el.....bineinteles...... [You must be registered and logged in to see this image.] . primul film cu el a fost "Iljimae", care mi-a placut foarte mult, mai putin finalul "in coada de peste", pe principiul "fiecare alege finalul pe care il vrea". e mult spus ca nu mi-a placut....sunt fan "finaluri fericite" [You must be registered and logged in to see this image.]. al doilea a fost "Hero"....deja altceva si el intrat foarte bine in rol, iar TBDW.....bomboana de pe tort [You must be registered and logged in to see this image.] urmarea......m-am indragostit iremediabil [You must be registered and logged in to see this image.]

deea72
Membru
Membru

Mesaje : 13
Data de inscriere : 2012-07-18
Varsta : 51
Localizare : BUCURESTI

Back to top Go down

Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial Empty Re: Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial

Post by spriamarierose18 Sun Jul 29, 2012 12:19 am

E greu sa-i rezisti lui Lee Jun Ki.... Eu l-am vazut prima data in Virgin Snow si apoi in Iljimae...apoi i-am luat la "puricat" toata filmografia. E al doilea actor care m-a trimis sa-i vad tot ce a jucat ( primul e Peter Ho, care e si "Soarele" meu) Jun Ki are si o personalitate speciala, e deschis, optimist, si extrem de sincer si modest...un baiat adorabil pe care il apreciezi imediat. Isi castiga rapid fanii, dovada ca si eu sunt fana lui si fac parte din marea lui familie.

Cat despre finalurile la filmele si serialele coreene....de regula sunt nefericite sau in coada de peste... Trebuie sa te obisnuiesti. Spre deosebire de indienii care fac mii de filme cu happy enduri, cautand pe ecranele cinematografelor fericirea care le e cam interzisa in viata de toate zilele, coreenii incearca cu disperare parca, sa-si apere traditia casatoriilor aranjate si granitele sociale, facand filme in care iubirea e aruncata in final la gunoi intr-un fel sau altul, incercand sa vare in subconstientul tinerilor ca iubirea aduce numai necazuri si cel mai bine e sa-ti asculti parintii, ca stiu ei mai bine ce trebuie sa faca copiii lor...Traditiile asiatice sunt greu de inteles si greu de acceptat.
spriamarierose18
spriamarierose18
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 110
Data de inscriere : 2011-04-21
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca

Back to top Go down

Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial Empty Re: Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial

Post by deea72 Sun Jul 29, 2012 9:08 pm

Ceea ce ai scris tu despre traditiile asiatice ma duce cu gandul la traditiile musulmane. Merg pe aceleasi principii. Insa am observat la serialele coreene mai recente ca totusi se incearca, timid inca, o schimbare din punctul asta de vedere (vezi "Boys over flowers" si "Povestea tinerei gisaeng", dintre filmele vazute de mine). In ambele filme, baietii de "familie buna", carora nu li se accepta alegerea in privinta fetelor, hotarasc intr-un final sa-si urmeze sentimentele si se termina cu "happy end" (yuppyyyy silly ) Chiar azi am vazut un episod din Povestea tinerei gisaeng in care era discutat acest subiect si concluzia a fost ca tinerii trebuie sa-si aleaga singuri cu cine isi impart viata pentru ca eu sunt cei care se casatoresc nu familia. Sa speram ca vor reusi sa depaseasca aceste idei.


deea72
Membru
Membru

Mesaje : 13
Data de inscriere : 2012-07-18
Varsta : 51
Localizare : BUCURESTI

Back to top Go down

Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial Empty Re: Time Between Dog and Wolf -un reportaj foarte bun despre serial

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum