Lee Jun Ki Romania


Join the forum, it's quick and easy

Lee Jun Ki Romania
Lee Jun Ki Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

“Coloana de Stele” a lui Lee Joongi (Partea a-3-a )

2 posters

Go down

“Coloana de Stele” a lui Lee Joongi  (Partea a-3-a ) Empty “Coloana de Stele” a lui Lee Joongi (Partea a-3-a )

Post by corina007 Mon Jan 21, 2013 12:11 am

“Coloana de Stele” a lui Lee Joongi (Partea a-3-a )


[You must be registered and logged in to see this image.]

De-a lungul cautarilor despre Lee Joon Gi am gasit o activitate care nu poate fi trecuta cu vederea si aceasta este cea de cantaret. O fi oare constient de faptul ca exista indoieli si critici in privinta unui “actor care canta?”
Care sunt motivele pentru care totusi continua sa cante? Cel care obisnuia sa vrea sa fie actor are alte planuri acum?
Aceasta este ultima parte din “Coloana de Stele” despre Lee Joon Gi. Ceea ce vedeti nu e tot. Haideti sa patrundem mai adanc in mintea lui...


Buna ziua, ai grija de sanatatea ta in zilele astea reci? Atat de curand... va las cu aceasta ultima parte din “Coloana de Stele”. E pacat pentru ca mai am inca multe de spus.
Lasand la o parte regretele as vrea sa vorbesc despre activitatea mea muzicala, despre care publicul nu stie foarte multe.
Pentru ca eu nu sunt cantaret ma simt un pic intimidat sa vorbesc despre albumele mele, dar am sa-mi fac curaj sperand ca ma veti ajuta.

Asa cum am amintit in articolul precedent motivul pentru care fac muzica este pentru a avea cat mai multe ocazii de a fi conectat cu fanii mei, nu numai prin intermediul filmelor sau dramelor. Cateodata sunt sfatuit cu ingrijorare “Nu e destul pentru un actor sa se remarce prin jocul lui? De ce mai e nevoie si de altceva?”La un moment dat asta a provenit din lacomia mea, dar acum vreau sa le arat fanilor cat mai diverse laturi ale mele. Desigur eu sunt incomparabil inferior cantaretilor in materie de competente , dar nu asta vreau sa arat, “cat de bun sunt” ci “cate pot sa fac”. Sper ca oamenii sa vada asta ca pe un lucru bun pentru spectacol, pentru a avea amintiri cat mai placute impreuna cu fanii mei .

Vreti sa ma tineti minte, va rog, ca pe “Joon Gi care canta adesea” si nu ca pe “Joon Gi care canta bine”?

[You must be registered and logged in to see this image.][img]

Conectat cu fanii prin concerte la scara mare

Era in 2005 cand am avut prima intilnire cu fanii sub forma de concert. Imi aduc aminte ca nu exista un precedent ca un actor sa aiba intalnirea cu fanii sub forma de concert. Ma laud acum? Haha..
Reactiile initiale au fost : “In ce masura ar trebui sa faca asta un actor?” Am fost un pic descurajat, dar tot nu am renuntat la dorinta mea de a ma conecta cu fanii.
Asa ca am pregatit eu insumi cantece, dansuri si alte prezentari pentru eveniment si gandindu-ma la fanii care o sa fie incantati, m-am mai revigorat. Gandurile mele au ramas neschimbate cu privire la aceasta comunicare.
Cand am fost intrebat : “De ce Joon Gi are microfon? “am raspuns fara ezitare : “Vreau sa fiu conectat cu fanii!”
Lee Joon este......

Cred ca interactiunea cu fanii este cea mai importanta, pentru ca artistii pot rade sau plange doar pentru ca fanii exista. Inclusiv fanii din strainatate, de diferite limbi; vreau sa fiu mai aproape de cei carora le palce actorul Lee Joongi.
Pregatirea evenimentului impreuna cu staf-ul s-ar putea sa nu placa, dar eu particip la eveniment inca de la planificare si vin cu idei pentru a-mi crea propriul meu brand de intalnire cu fanii. Fara ajutor oricat as incerca ar fi imposibil. Chiar vreau sa profit de ocazia asta si sa va multumesc. O sa ma intelegeti si o sa ma ajutati, nu-i asa?
Am sa inchei subiectul aici, dar odata am urcat in topul artistilor BGM care au obtinut cea mai buna minipagina Cyworld in 2008. Asta a fost desigur multumita fanilor care stiau ca imi place muzica. Obisnuiam sa traiesc intr-o bogatie de melodii.Am devenit mult mai pasionat de muzica ascultand toate aceste melodii de la fani.
In timp ce ma pregatesc pentru concertul cu fanii, imi schimb culoarea parului, sau se croiesc costumele, incerc cu toata inima mea sa arat si alte aspecte pe care nu le-am putut arata pe scena sau pe micul ecran. Ma gandesc “pot sa fac ceva special pentru fanii mei? “si ideea mi-a si venit si deja incep sa lucrez la album. Datorita acestui lucru sunt acum atat de ocupat dupa serialul TV.
Dupa o bucata de lucru, in timp ce voi va intrebati : “Ce face Lee Joon Gi azi?” eu alerg inainte si inapoi la studioul de inregistrare sau de dans, ca un student care se pregateste pentru examenul de admitere la universitate.
Lee Joon este....? Un actor caruia ii place sa cante si sa asculte muzica in aceesi masura.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Cadouri pentru cei dragi.

Cel de-al doilea album “J Style “lansat in 2009 a fost un cadou pentru oamenii pe care-i iubesc. Cand eram de douzeci si ceva de ani incercam din rasputeri sa rup barierele dintre actori si cantareti.
Astfel, mi-am format vocea langa si cu instructiunile stricte ale interpretului Kim Jo Han, si am inteles cat de greu e sa canti. Obisnuiam sa ma gandesc ca as putea canta destul de bine, si dupa ce am continuat sa cant am realizat ca am absorbit si am inteles cate de importanta e antrenarea vocii. De atunci imi antrenez constant vocea.
“J Style”a avut conceptul “Barbatului Fatal”in care coexista si binele si raul.
A fost un fel de manifestare a dorintei mele ca actor care vrea sa arate mai multe fete, ca atunci cand schimbi mastile.
In cel de -al treilea “Compliment me “ am putut sa jonglez intre balade, rock modern si piese de dans cu ajutorul unor mari muzicieni. Coperta albumului a avut un avantaj in felul ei, cu mine cu parul scurt dupa terminarea stagiului militar.
Sunt un pic rusinat sa spun, dar am pregatit deja al patru-lea album. Titlul coreean al albumului este “De la caz la caz”, adica am vrut sa ma bucur de toate ipostazele, in loc sa fiu obsedat de un singur aspect. Sper sa-mi intelegeti dorinta de a jongla cu orice.
In special ”Tonight” la care am contribuit la versuri, este un dulce cantec de dragoste in care exista dorinta ca dragostea la prima vedere sa fie adevarata dragoste. Produs de Lee Sangryeol de la Mad Soul Child and producatorul grupului Night & Day, Park Keuncheol cantecul este un unic si foarte rafinat numar de acustica, cu sunet de tobe si chitara si in care am pus un morman de afectiune.
In plus acest album m-a incantat ca si lucrul la o novela muzicala, in care am vrut sa exprim o noua provocare si o directie in muzica fara filtrare. Ma pregatasc cu sarguinta gandindu-ma ca inca imi lipseste mult. Va rog, evaluati-ma favorabil♥_♥v.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Daruindu-te fara conditii.

Cei din staf sunt cei care trebuie sa treca printr-o multime de dureri din cauza dorintei mele de a face ceva in intilnirile cu fanii.
Odata mergeam la locul unde se pregatea evenimentul imbracat intr-un costum de urs, cu un poster in mana in care imi aratam recunostinta la locul unde sunt fanii coreeni si cei din strainatate.
Cand am venit cu ideea toata lumea a incercat sa ma convinga sa renunt, dar n-au putut sa castige. Un barbat cu muschi puternici, Lee Joon Gi! Fac orice pentru fanii mei! Ajah Ahjah!
Oricum, a luat ceva timp verificarea celor doua costume de urs in aeroport si este deja o legenda suparatoare acum cum cei din staf au avut probleme cu interviurile amanuntite ale autoritatilor aeroportuare, care ne priveau cu suspiciune miscarile.
Cu toate acestea toate durerile prin care am trecut s-au spulberat cand ii priveam pe fanii extaziati. (Simt niste fiori reci pe spate cand scriu asta. O sa fiu in stare sa dorm bine? ^^;).

[You must be registered and logged in to see this image.]

De curand am pus in scena stilul “Gangam”. Cum era de asteptat! Raspunsul a fost exploziv. Mii de oameni s-au ridicat in picioare si faceau “dansul calului” iar eu m-am incarcat cu atat de multa energie buna, atunci si acolo.
Ca rasplata, continui facand albume cu cantece noi, noi coregrafii ,facand dansul Aegyo (gesturi dragute, afectuoase pentru cei dragi -N.T.- si explicat de Elly - JGFamily ) si nici nu ma pot gandi la odihna.
Dar! Stiti ca eu sunt “energizantul” Lee Joongi care nu oboseste niciodata cand e concentrat la ceea ce ii place.
Pentru intalnirea cu fanii de la sfarsitul anului am exersat combinatii de dans timp de 16 ore, fara sa capat vreo clipa de somn si am cantat 14 cantece pe scena, dar privind la fanii fericiti, nu m-am simtit obosit nici dupa 10 ore de cantat.

De data asta am adus cantece noi si din fericire raspunsul a fost bun. Asa ca abia astept lansarea albumului pe 29. Sper ca multi oameni sa asculte cantecele sa fie fericiti.
Am pus in muzica pe care am vrut sa o fac tot ce este in inima mea in acest de-al patru-lea album si voi continua sa dezvolt cantecele si dansurile pentru fanii mei. De asemenea imi voi perfectiona abilitatile de artist de estrada, in asa fel incat nu numai fanii de la concert, dar si publicul larg sa se poata bucura de asta.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Peste și dincolo de Ahjeossi.

Peste vreo 20-30 de ani de acum, ce anume voi deveni? Ce fel de actor voi fi atunci? As vrea sa pot fi un actor iubit si recunoscut mereu de public, la fel ca seniorul actor Ahn Seong-gi si vreau sa pot sa fiu un actor exemplar care poare fi reprezentativ. Este un vis maret, dar se spune ca trebuie sa avem vise ambitioase.
Pentru moment as vrea sa pun in valoare prezentul si sa traiesc in fiecare zi cu adevarat si sincer decat sa sa ma gandesc prea departe si sa obosesc prea repede. Daca voi trai in felul acesta, intr-o zi, inainte de a sti voi fi aproape de visul meu, nu-i asa?

Eu sunt Lee Joongi care capata puteri energizante prin cuvintele voastre, aplauzele calde si incurajarile voastre. Va rog iubiti-ma si fiti acolo pentru mine!!^^

[You must be registered and logged in to see this image.]


La incheierea coloanei
As vrea sa va multumesc pentru dragostea, interesul , impulsul si sfaturile voastre si ma simt onorat sa va arat cate putin despre mine folosind aceasta oportunitate.
Am sa fiu un actor care poate fi iubit si care ofera emotii profunde printr-o munca de calitate, voi trai cu seriozitate ca un actor care poarta responsabilitati. Mai mult, voi incerca sa fac micul meu ajutor cultura coreeana sa fie iubita continuu si sa arat multe aspecte bune si celor din strainatate.
Va doresc un an 2013 plin de fericire. Am sa muncesc din greu. Va multumesc din toata inima si va iubesc!


Autor Lee Joongi
Editor Sef Departament Hwang Yong-hee [You must be registered and logged in to see this link.]
Photo IMX, issuedaily
(tradus in engleza de Elly - JG Family)
Sursa:http://news.naver.com/main/read.nhn?mode=LSD&mid=sec&sid1=106&oid=420&aid=0000000063
Credit pentru traducerea din engleza : Elly - JGFamily
Traducere in romana: corina007


Last edited by corina007 on Tue Jan 22, 2013 8:23 pm; edited 1 time in total
corina007
corina007
Administator
Administator

Mesaje : 134
Data de inscriere : 2012-02-26
Varsta : 57
Localizare : Bucuresti

Back to top Go down

“Coloana de Stele” a lui Lee Joongi  (Partea a-3-a ) Empty Re: “Coloana de Stele” a lui Lee Joongi (Partea a-3-a )

Post by bya_jun ki Mon Jan 21, 2013 10:27 pm

multumim pentru traducere si postare,si noi il iubim pe el Danke Danke
bya_jun ki
bya_jun ki
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 458
Data de inscriere : 2011-03-20
Varsta : 27
Localizare : Motru

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum