Lee Jun Ki Romania


Join the forum, it's quick and easy

Lee Jun Ki Romania
Lee Jun Ki Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dulce intalnire cu Lee Joon Gi de ziua Alba!- partea a II-a

4 posters

Go down

Dulce intalnire cu Lee Joon Gi de ziua Alba!- partea a II-a Empty Dulce intalnire cu Lee Joon Gi de ziua Alba!- partea a II-a

Post by corina007 Wed Apr 03, 2013 10:18 pm




Interviu cu Lee Joon Gi in revista "Trendy" nr. 44 din martie 2013- partea a II-a



Dulce intalnire cu Lee Joon Gi de ziua Alba!


Un cantec pe care nu l-a putut lasa ….era mereu in mintea lui chiar si cand dormea

Stiind ca este o alegere dificila , ne-ar placea totusi ca LJG sa aleaga o piesa speciala din album.

LJG s-a gandit mult …<Daca as avea de ales o singura piesa din abum.. “Distorsion”? O, de fapt este “Lost Frame”, titlul original este “Distortion”, Numele piesei a fost schimbat dupa ce a fost inclusa in album. De fapt, acest cantec nu se potriveste cu atmosfera generala a albumului, da o senzatie puternica. Initial staff-ul s-a opus includerii ei in album, erau ingrijorati ca piesa ar putea stresa ascultatorii. Ei s-au gandit ca nimeni nu ar avea rabdare sa asculte un actor cantand o astfel de melodie, cu un stil atat de intens. Deci, aproape am considerat-o o pierduta. Cu toate acestea acest cantec a fost in mintea mea pe tot timpul inregistrarilor, ma gandeam la ea inainte de adormi, voiam atat de mult sa o incerc, la urma urmei, fiind in stare sa cant un astfel de cantec ar fi fost o surpriza pentru fani (rade). Am fost plin de asteptari, incapabil de a ma da batut si a ramas in mintea mea si inainte de somn, e adevarat>..a ras si a continuat. < Ulterior am facut inregistrarea cantecului meu cu gandul de a-i da o sansa , chiar daca nu va fi inclusa.Cu o emotie deosebita si cu un vuiet aspru din gat ca metoda de canto vocea mea rezista cu greu 10 minute, a fost incomod. Cu toate astea, perseverand, am luat decizia de a o include in album si asta mi-a adus satisfactie. Dupa reactiile de departe fie “imi place” sau “unic” eu sunt foarte multumit! Este un sentiment de realizare totodata!”>









Pot sarbatori Ziua Alba daca as avea o prietena.



LJG a jucat personaje deosebit de afectuoase, de neuitat. “Tonight” piesa din album, este un cantec de dragoste dulce pe care l-ai ascuta iar si iar; am facut o colectie de fotografii cu el de Ziua Alba pentru Trendy.



Cu toate acestea, cum isi va petrece LJG Ziua Alba in acest an?



Auzind asta el s-a grabit sa exclame dragut, <Eu pot sarbatori Ziua Alba numai in cazul in care am o prietena! Nu am intrebat deja in ce data este Ziua Alba?>

El a spus cu o expresie neajutorata pe chip <Cred ca o voi petrece ca de obicei, trimitandu-mi binecuvantarile pe internet fanilor mei, urandu-le o “Zi Alba Fericita”. Exista cei care sunt cu prietenii lor, va fi o vacanta minunata pentru ei, dar eu nu am nici o prietena (bosumflat), pentru mine Ziua Alba, Ziua Indragostitilor este doar o zi obisnuita, eu voi fi ca de obicei, acasa, uitandu-ma la televizor sau la filme. In opinia mea, White Day, Valentine's Day sau Pepero Day au fost create de anteprenori pentru a face bani.





Am fost uimit de raspunsul extrem de onset al lui LJG, frustrarea lui s-a topit in ras .In timp ce vorbeam de Ziua Indragostitilor l-am intrebat pe LJG despre fata ideala pentru el, cum ar fi ea ?



LJG: < Am fost intrebat de multe ori despre acest lucru, raspunsul a fost intotdeauna diferit! De fapt, chiar daca o intalnesc pe fata ideala, acaesta trebuie sa depinda de modul actual de a ma putea intalni. Prin urmare, mi-as dori un mod de intelegere reciproca, sa ne toleram si sa ne iertam reciproc deficientele, o fata care sa aiba un astfel de caracter. Inca nu am idee cine va fi ea, las soarta sa decida.>



El a izbucnit în râs dintr-o dată, < E neobisnuit, fanii chinezi mi-au cerut sa ma casatoresc, sa ma indragostesc. Fanii coreeni imi spun sa ma intalnesc pe ascuns, ei se vor preface ca nu vad. Insa fanii japonezi spun ferm “Nu!”. Fanii din celelallte regiuni au diverse grade de asteptare, ce ar trebui sa fac?> Ridica din umeri si gesticuleaza a exasperare.


[You must be registered and logged in to see this image.]


Coreea este un loc fabulos, într-adevăr!



Desi fanii din diverse regiuni au pareri diferite cu privire la viata sa amoroasa, dragostea lor pentru LJG este aceeasi. Vorbind despre fani, LJG si-a exprimat dorinta de a prezenta locuri interesante sau obiceiuri alimentare pentru fani, dar el nu are timp prea mult la pentru a se bucura de ele.





< Oricat de mult as vrea sa fac o mare prezentare, desi am vizitat multe locuri minunate pentru diferite proiecte, eu nu sunt capabil sa fac o treaba buna in ceea ce priveste prezentarea. Exista multe locuri minunate in care poti merge, trebuie sa le vizitati pentru al e experimenta.Coreenii sunt oameni prietenosi, exista multe feluri de soju bune, spectacole, expozitii si asa mai departe… Coreea este o tara mica, dar e bogata in continut si plina de energie.O tara care poate oferi 24 de ore de distractie. Se poate comanda oricand simti nevoia de a manca,24 de ore! Daca o sa o vizitati des, o sa va bucurati din inima, nu e nevoie de introducerea mea. Atata timp cat poate face atatea amintiri frumoase, fericite si pretioase, Coreea este o tara fantastica!>





Aprobat de LJG, esti nerabdator sa stabilesti urmatoarea calatorie?



Promisiunea degetului mic, ne vedem in Taiwan!



Deoarece aceasta este un interviu exclusive pentru Trendy, nu am pierdut nici un moment pentru a-i cere în numele celor din Taiwan, lui LJG mult dorit < cand vii in Taiwan sa ne vezi?>



LJG,< Intotdeauna am vrut să vizitez Taiwanul, este un păcat că timpul nu-mi permite un aranjament. Fanii din Taiwan au fost pentru mult sprijinul meu, mi-au oferit multa sustinere, le pretuiesc pe toate am amintiri frumoase de asemenea din Taiwan, vreau sa va cunosc urgent, sa va aslut personal! De fapt a existat un plan de a organiza un FM , dar a fost anult dataorita unei probleme care a intervenit, regret asta. Sper sa am o sansa in viitor de a organiza un FM plin de veselie si placut pentru fanii din Taiwan.>



O promisiune facuta cu sinceritate, va rod sa asteptati un pic, am facut promisiunea degetului mic, va voi vedea in Taiwan în acest an! >



Culisele din spatele acesui interviu vor fi dezvaluite in numărul următor.



Este suficient doar un interviu cu LJG? In numarul urmator va vom aduce aspecte si scene din culise ale interviului, sedinta foto pe coperta revistei, oferindu-va mai mult decat ati vazut pana acum despre simpaticul si chipesul LJG.



Tradus in limba engleza de cwng @ JGfamily.

Traducere in limba romana cu permisiunea JGfamily:corina007

<p>


[You must be registered and logged in to see this image.]









corina007
corina007
Administator
Administator

Mesaje : 134
Data de inscriere : 2012-02-26
Varsta : 57
Localizare : Bucuresti

Back to top Go down

Dulce intalnire cu Lee Joon Gi de ziua Alba!- partea a II-a Empty Re: Dulce intalnire cu Lee Joon Gi de ziua Alba!- partea a II-a

Post by ciresar Thu Apr 04, 2013 10:14 am

Spontan, sincer,dragalas,pasionat de munca sa, intr-un cuvant "carismatic", asa cred ca poate fi descris LJK.Ca partener intr-un cuplu,cred insa , ca va fi o adevarata "piatra de incercare" pentru orice femeie .
Multumesc pentru traducere si postare.

ciresar
Membru
Membru

Mesaje : 41
Data de inscriere : 2013-03-05

Back to top Go down

Dulce intalnire cu Lee Joon Gi de ziua Alba!- partea a II-a Empty Re: Dulce intalnire cu Lee Joon Gi de ziua Alba!- partea a II-a

Post by aluca Thu Apr 04, 2013 5:18 pm

Lost Frame sa strezese ascultatorii?!! Este diferita de ce canta el de obicei, dar mie personal imi place mult.
aluca
aluca
Traducător
Traducător

Mesaje : 37
Data de inscriere : 2012-10-05
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Back to top Go down

Dulce intalnire cu Lee Joon Gi de ziua Alba!- partea a II-a Empty Re: Dulce intalnire cu Lee Joon Gi de ziua Alba!- partea a II-a

Post by bya_jun ki Thu Apr 04, 2013 7:01 pm

Multumesc pentru traducere si postare.
bya_jun ki
bya_jun ki
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 458
Data de inscriere : 2011-03-20
Varsta : 27
Localizare : Motru

Back to top Go down

Dulce intalnire cu Lee Joon Gi de ziua Alba!- partea a II-a Empty Re: Dulce intalnire cu Lee Joon Gi de ziua Alba!- partea a II-a

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum