Lee Jun Ki Romania


Join the forum, it's quick and easy

Lee Jun Ki Romania
Lee Jun Ki Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Virgin Snow- Descriere generală

+10
ianadaliana
Sojy
fliq
pinky_rullzz
Sandra
MiiutaChan
flory_junki :)
Lumy_Junki_kpop
Didaa.
Anna
14 posters

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Virgin Snow- Descriere generală - Page 2 Empty Virgin Snow- Descriere generală

Post by Anna Fri Dec 24, 2010 3:31 pm

First topic message reminder :

VIRGIN SNOW (2007)
[You must be registered and logged in to see this link.]
Virgin Snow este un film gingaș, care vorbește despre o iubire neîntinată de bariere lingvistice sau culturale. Pe scurt, un tânăr coreean, Min, se mută în Japonia cu tatăl său, a cărui ocupație este arta ceramicii. Într-o zi, aflat într-un lăcaș de cult, Min o întâlnește pe Nanae, o tânără de o frumusețe curată, de care se și îndrăgostește subit. Află ulterior că fata învață în același liceu în care el s-a transferat de curând și că pasiunea ei este pictura. Cei doi încep să se cunoască, comunicând la început stângaci, doar prin semne sau rostiri monosilabice. Comunicarea verbală incompletă și înfrânată de necunoașterea limbii celuilalt, lasă loc unui dialog poetic între privirile lor, sau între trăirile lor adolescentine, cei doi devenind foarte apropiați unul de celălalt. Când bunica lui Min se îmbolnăvește brusc, Min pleacă înapoi în Coreea, fără a reuși să ia legătura cu Nanae înainte de a pleca. După ce bunica își revine, Min se grăbește să revină în țara niponă, însă Nanae este de negăsit. Oare sentimentele lui nu erau evidente pentru ea? De ce a dispărut Nanae fără a da de știre? Se vor reîntâlni ei oare?
Un zvon mediatic spune că, în timpul filmărilor, Lee Jun Ki i-ar fi propus lui Aoi Miyazaki o întâlnire și că aceasta ar fi refuzat, pe motiv că avea deja o relație reușită și de durată cu un tânăr japonez. Aoi Miyazaki este una dintre cele mai populare actrițe din Japonia, binecunoscută pentru rolul său de excepție din Heavenly Forest (recomand acest film – este minunat).

Comentariu realizat de Anna
Anna
Anna
Traducător
Traducător

Mesaje : 116
Data de inscriere : 2010-12-19
Varsta : 42
Localizare : Galati

http://www.flixster.com/user/dumitrascuanna

Back to top Go down


Virgin Snow- Descriere generală - Page 2 Empty Re: Virgin Snow- Descriere generală

Post by ioana ishogai Tue Mar 15, 2011 8:25 pm

De accord, Fulvia, asta suna chiar mai bine...problema e ca si el ne-a luat pe toate!!!
ioana ishogai
ioana ishogai
Moderator
Moderator

Mesaje : 881
Data de inscriere : 2011-01-23

Back to top Go down

Virgin Snow- Descriere generală - Page 2 Empty Re: Virgin Snow- Descriere generală

Post by flory_junki :) Tue Mar 15, 2011 8:30 pm

:D ce bine e asa :D...sisters...:D suntem cele mai tari, cele mai grozave:D si mai presus de toate...suntem a lui oppa :D
flory_junki :)
flory_junki :)
Forum Fondator/ Administrator
Forum Fondator/ Administrator

Mesaje : 998
Data de inscriere : 2010-11-26
Varsta : 36
Localizare : Timisoara

https://leejunkiromania.forumotion.com

Back to top Go down

Virgin Snow- Descriere generală - Page 2 Empty Re: Virgin Snow- Descriere generală

Post by Sojy Wed Mar 16, 2011 4:34 pm

haha ce lupte...ar fii fost un dejastru mondial intre sexul feminin daca ar fii venit in romania :))
Sojy
Sojy
Membru
Membru

Mesaje : 35
Data de inscriere : 2011-02-18
Varsta : 32
Localizare : Constanta

http://2pmband.forummotion.com/

Back to top Go down

Virgin Snow- Descriere generală - Page 2 Empty Re: Virgin Snow- Descriere generală

Post by fulvia Thu Mar 17, 2011 7:53 am

Fetelor slab va miscati.Aseara nu erati nici una la vot.Si mai ziceti ca santeti fane
fulvia
fulvia
VIP
VIP

Mesaje : 660
Data de inscriere : 2011-02-25
Varsta : 63
Localizare : bucuresti

Back to top Go down

Virgin Snow- Descriere generală - Page 2 Empty Re: Virgin Snow- Descriere generală

Post by flory_junki :) Thu Mar 17, 2011 10:30 am

fulvia, te rog sa postezi mesaje legate de votare la topicul pentru votare .... sa terminam cu mesajele off-topic...multumesc
flory_junki :)
flory_junki :)
Forum Fondator/ Administrator
Forum Fondator/ Administrator

Mesaje : 998
Data de inscriere : 2010-11-26
Varsta : 36
Localizare : Timisoara

https://leejunkiromania.forumotion.com

Back to top Go down

Virgin Snow- Descriere generală - Page 2 Empty Re: Virgin Snow- Descriere generală

Post by fulvia Thu Mar 17, 2011 10:46 am

Scuzele de rigoare
fulvia
fulvia
VIP
VIP

Mesaje : 660
Data de inscriere : 2011-02-25
Varsta : 63
Localizare : bucuresti

Back to top Go down

Virgin Snow- Descriere generală - Page 2 Empty Re: Virgin Snow- Descriere generală

Post by ioana ishogai Thu Mar 17, 2011 6:16 pm

Ok, se pare ca ne-a luat valul cam prea tare...scuze :(
ioana ishogai
ioana ishogai
Moderator
Moderator

Mesaje : 881
Data de inscriere : 2011-01-23

Back to top Go down

Virgin Snow- Descriere generală - Page 2 Empty Re: Virgin Snow- Descriere generală

Post by PeterParker Mon Aug 15, 2011 2:50 am

Salutări, nici nu știu cum să încep. De obicei sunt o persoană destul de pricepută cu cuvintele, însă greu reușesc, în acest moment, să construiesc o frază fără să îmi caut pachețelul cu Klenex. Sunt un ”consumator” de filme de genul ”Virgin Snow”, ”Heavenly Forest”, ș.a., însă din pricina timpului, am început să le reduc până aproape de zero. Însă ieri, cu puțină teamă, m-am hotarât să văd acest film a lui Han Sang-hye, mai ales că acesta mereu mi-a amintit de Makoto Shinkai. M-am așezat confortabil și am început să îl urmăresc, iar după cinci minute eram prins total, deja simțeam acel dulce amar pe care doar Yeopgijeogin Geunyeo mi l-a mai provocat acum mulți ani. Am trăit odată cu personajele și am trecut fără să vreau prin aceleași sentimente prin care treceau și ei, râdeam cu ei și plângeam cu ei. După ce s-a terminat, am plecat. Am ieșit pe terasa casei, mi-am luat un mini șeslong și mi-am aprins prima țigară din viața mea și mi-am pus un pahar de vin. Plângeam și râdeam ca un copil, simțeam o bucurie și o tristețe care pe măsura ce progresa îmi făcea ochii mai roșii decît ceapa. Am stat așa până în jurul orei 4 a,m., când mi-am șters lacrimile și m-am așezat în pat, însă auzindu-mi inima cum îmi bate, cum pompează, aproape dureros. A doua zi, adică astăzi a trecut destul de repede, gândul fiindu-mi la rutina zilnică și la oamenii din jurul meu, însă acum seara, mi-a sărit în ochi, într-un folder al calculatorului, filmul. Iarăși sentimentele contradictorii mă compleșesc, probabil certându-mă că le-am ținut închise în mine atât de mult timp, că am prefer să uit că aceste filme sunt o parte din mine. Îmi venea atât de tare să urlu, să spun cuiva ce simt și să nu mă considere visător, naiv, așa că spre surprinderea mea am dat de voi, de cei de pe acest forum. Tocmai am terminat de citit fiecare post în parte, scris până acum și sunt fericit. Sunt fericit că nu sunt singurul care din când în când se așează cu un pachet de servețele, cu o pernă în brațe și trăiește o poveste de dragoste prin ochii altcuiva și tocmai de aceea sunt atât de bucuros că v-am găsit :)

PeterParker
Membru
Membru

Mesaje : 1
Data de inscriere : 2011-08-15

Back to top Go down

Virgin Snow- Descriere generală - Page 2 Empty Re: Virgin Snow- Descriere generală

Post by fulvia Mon Aug 15, 2011 8:39 am

Bine ai venit printre noi visatorii incurabili. [You must be registered and logged in to see this image.]
fulvia
fulvia
VIP
VIP

Mesaje : 660
Data de inscriere : 2011-02-25
Varsta : 63
Localizare : bucuresti

Back to top Go down

Virgin Snow- Descriere generală - Page 2 Empty Re: Virgin Snow- Descriere generală

Post by Azumy Sun Sep 04, 2011 4:07 pm

Sojy ? ^^ tu esti sojy,sojy de pe mess-ul meu ? xD Woah , sigur tu esti nu cred ca mai e alta Sojy :)) Ce tare sa te vad aici :D ! [You must be registered and logged in to see this image.]
Azumy
Azumy
Traducător
Traducător

Mesaje : 90
Data de inscriere : 2011-07-04
Varsta : 28
Localizare : Bucharest

Back to top Go down

Virgin Snow- Descriere generală - Page 2 Empty Re: Virgin Snow- Descriere generală

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum