Lee Jun Ki Romania


Join the forum, it's quick and easy

Lee Jun Ki Romania
Lee Jun Ki Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

My Girl ~Descriere generala ~

+5
YU
fliq
Anna
flory_junki :)
Lumy_Junki_kpop
9 posters

Go down

My Girl ~Descriere generala ~ Empty My Girl ~Descriere generala ~

Post by Lumy_Junki_kpop Mon Apr 18, 2011 9:36 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sinopsis :

Ju Yoo-rin supravietuieste cum poate , bazandu-se pe talent,este nebunatica , o mare mincinoasa care vorbeste mai multe limbi, pentru ca in timpul copilariei sale a trait in diferite tari, fugind cu tatal ei din cauza problemelor in care acesta intra mereu . Drumul lui Yoo-Rin se intersecteaza cu cel a lui Seol- Gong-Chan, directorul unui lant hotelier de prestigiu, care isi cauta verisoara pierduta in timpul unui cutremur din Japonia de acum 5 ani. Bunicul sau e pe moarte si vrea sa ii indeplineasca ultima dorinta. Cand starea bunicului se agraveaza , Gong-chan ii propune lui Yoo -rin sa se dea drept verisoara lui, si asa incep minciunile....
Limba: Coreana
Numarul de Capitole: 16
Gén: Comedia, Romance.
Títlu Original: 마이걸 / Ma-i-geol (My Girl)
Protagonisti:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Lumy_Junki_kpop
Traducător
Traducător

Mesaje : 59
Data de inscriere : 2010-12-23
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti

Back to top Go down

My Girl ~Descriere generala ~ Empty Re: My Girl ~Descriere generala ~

Post by flory_junki :) Mon Apr 18, 2011 9:48 pm

multumim Lumy pentru descriere si pentru traduceri:*
flory_junki :)
flory_junki :)
Forum Fondator/ Administrator
Forum Fondator/ Administrator

Mesaje : 998
Data de inscriere : 2010-11-26
Varsta : 36
Localizare : Timisoara

https://leejunkiromania.forumotion.com

Back to top Go down

My Girl ~Descriere generala ~ Empty Re: My Girl ~Descriere generala ~

Post by Anna Mon Apr 18, 2011 10:11 pm

Ce mă bucur că această K-drama poate fi văzută acum de și mai mulți fani ai lui Jun Ki. Filmul este o reușită a genului, actorii își joacă rolul autentic, iar subiectul nu te lasă să caști deloc: mereu imprevizibil, mereu bine dozat...
Chiar dacă Lee Jun Ki nu este în prim-plan, strălucește și așa pentru noi, cei care-l admirăm. Lee Dong Wook, actorul principal este un chip foarte reușit, ce face ca fetele să ofteze, dar actoricește vorbind, e loc de mai bine.
Mulțumim, Lumy, pentru prezentare și traducere!
Anna
Anna
Traducător
Traducător

Mesaje : 116
Data de inscriere : 2010-12-19
Varsta : 42
Localizare : Galati

http://www.flixster.com/user/dumitrascuanna

Back to top Go down

My Girl ~Descriere generala ~ Empty Re: My Girl ~Descriere generala ~

Post by fliq Thu Apr 21, 2011 10:51 am

Multumesc frumos pentru acest serial de cand l-am tot asteptat :X am vazut deja primele doua episoade si deja m-am indragostit de acest serial My Girl ~Descriere generala ~ 422541 Jun Ki no 1
fliq
fliq
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 158
Data de inscriere : 2010-12-29
Varsta : 33
Localizare : zalau

Back to top Go down

My Girl ~Descriere generala ~ Empty Re: My Girl ~Descriere generala ~

Post by YU Thu Apr 21, 2011 11:10 am

Multumim Lumy pentru acest serial! [You must be registered and logged in to see this image.] Mi-a placut foarte mult inca de la primele scene !!![You must be registered and logged in to see this image.]
YU
YU
VIP
VIP

Mesaje : 300
Data de inscriere : 2011-01-19
Localizare : Bacau

Back to top Go down

My Girl ~Descriere generala ~ Empty Re: My Girl ~Descriere generala ~

Post by ioana ishogai Thu Apr 21, 2011 3:31 pm

Grozava treaba, fetelor! Un nou proiect!
ioana ishogai
ioana ishogai
Moderator
Moderator

Mesaje : 881
Data de inscriere : 2011-01-23

Back to top Go down

My Girl ~Descriere generala ~ Empty Re: My Girl ~Descriere generala ~

Post by Loomy Thu Apr 21, 2011 10:17 pm

Desi sunt o devoratoare de drame sud-coreene , "My Girl" ramane preferata mea ! Vizionand-o , mi-a creat o stare pe care nu am mai avut-o urmarind alte drame. M-a impresionat Lee Dong Wook prin carisma si talentul sau , astfel a devenit actorul meu preferat , detronandu-l pe Kwon Sang Woo.
Un scenariu fermecator !! Unul din cele mai bune OST-uri !! O capodopera !!
Multumiri pt initiativa traducerii , veti face multe persoane fericite !

P.S: Stiu cata munca se afla in spatele realizarii unei traduceri , iar daca este necesar sunt dispusa sa contribui la acest proiect , avand in vedere ca este drama mea "de suflet".

Loomy
Membru
Membru

Mesaje : 2
Data de inscriere : 2011-04-19

Back to top Go down

My Girl ~Descriere generala ~ Empty Re: My Girl ~Descriere generala ~

Post by Anna Fri Apr 22, 2011 2:56 pm

Ai dreptate, Loomy! Fanii K-dramelor vor fi și mai fericiți odată ce își vor adăuga acest film în ”tolba cu bunătăți coreene”.
Referitor la Lee Dong Wook: după ce am văzut acest serial, am vrut să îl mai văd și în alte ipostaze. Cu toate că lista sa filmografică la capitolul drame este destul de lungă, dar nu foarte populare, comparativ cu ”My Girl”, am preferat să văd ”Heartbreak Library”, ultimul său film, un film gingaș și profund. Acest film m-a făcut să apreciez mai mult talentul lui Dong Wook, pe care m-am pripit să îl percep după ”My Girl” doar ca pe un ”hottie”.
Anna
Anna
Traducător
Traducător

Mesaje : 116
Data de inscriere : 2010-12-19
Varsta : 42
Localizare : Galati

http://www.flixster.com/user/dumitrascuanna

Back to top Go down

My Girl ~Descriere generala ~ Empty Re: My Girl ~Descriere generala ~

Post by Loomy Fri Apr 22, 2011 10:48 pm

Anna , ma bucur ca iti place Lee Dong Wook ! Privirea lui n-am mai intalnit-o la niciun actor , e ... fascinanta.
Si eu am fost putin debusolata la inceput avand in vedere ca meritele nu-i sunt recunoscute exact cum ar trebui , dar simtind nevoia sa-l vad in "actiune" , m-am hazardat sa vizionez dramele si filmele unde a fost personaj principal.
Iti las titlurile,poate vei avea timp sa vizionezi , fiindca in fiecare rol interpreteaza diferit si ...magistral :The perfect couple(film) ,Hanoi Bride(serial din 2 ep), Partner(ultima lui drama ) , iar tocmai astazi m-am apucat sa vad "La dolce vita" ,constatand ce greseala imensa am putut sa comit ocolind-o atata timp din cauza comentariilor negative , insa dupa doar 6 episoade pot spune ca e cea mai agonizanta si dificila interpretare a lui; putini se incumeta sa joace un rol asa solicitant. Ah, mai e ultimul lui film "The recipe" ,pe care nu am putut sa-l vad ,ca nu l-au translatat in spaniola.
Oh...Lee Dong Wook...

Loomy
Membru
Membru

Mesaje : 2
Data de inscriere : 2011-04-19

Back to top Go down

My Girl ~Descriere generala ~ Empty Re: My Girl ~Descriere generala ~

Post by Lumy_Junki_kpop Sun Apr 24, 2011 10:18 pm

The recipe ? ... Dupa ce traduc acest serial il traduc si pe ala daca vreti bineinteles:)) :D
Nu aveti pt ce <3 ... Si scuzati de intarziere ...o sa incerc sa traduc cat mai repede posibil toate episoadele
Fighting and Hwaiting

Lumy_Junki_kpop
Traducător
Traducător

Mesaje : 59
Data de inscriere : 2010-12-23
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti

Back to top Go down

My Girl ~Descriere generala ~ Empty Re: My Girl ~Descriere generala ~

Post by Carameea Sun Apr 24, 2011 10:37 pm

Huh ..in sfarsitt seriaalul in romanaa..I Luv.Mersi muuuult pentru traduceree
Carameea
Carameea
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 139
Data de inscriere : 2011-04-24
Varsta : 27
Localizare : Bucureşti

http://minnie02.sunphoto.ro/

Back to top Go down

My Girl ~Descriere generala ~ Empty Re: My Girl ~Descriere generala ~

Post by Anna Sun Apr 24, 2011 10:52 pm

Lumy_Junki_kpop wrote:The recipe ? ... Dupa ce traduc acest serial il traduc si pe ala daca vreti bineinteles:)) :D
Nu aveti pt ce <3 ... Si scuzati de intarziere ...o sa incerc sa traduc cat mai repede posibil toate episoadele
Fighting and Hwaiting

Multumim, Lumy, esti o draguta! Pentru ca My Girl creaza dependenta, probabil, toti fanii lui, vor bate din picior de nerabdare pentru urmatoarele episoade. Dar, rasplata pentru rabdare le va fi mai dulce daca asteapta cuminti. Stiu ca nu e lucru usor cu traducerea unui text dintr-o limba straina, de aceea te inteleg. In plus, stii ca poti conta pe mine si pentru alte episoade ;)
Anna
Anna
Traducător
Traducător

Mesaje : 116
Data de inscriere : 2010-12-19
Varsta : 42
Localizare : Galati

http://www.flixster.com/user/dumitrascuanna

Back to top Go down

My Girl ~Descriere generala ~ Empty Re: My Girl ~Descriere generala ~

Post by ioana ishogai Mon Apr 25, 2011 9:49 am

Ha ha ha, toate dramele lui Joon Gi creaza dependenta, dragele mele. Nu poti sa te lasi de ele odata ce le-ai cunoscut. Multumim mult de tot Lumy si Anna pentru efortul depus in a ne darui aceste minuni in limba noastra [You must be registered and logged in to see this image.]
ioana ishogai
ioana ishogai
Moderator
Moderator

Mesaje : 881
Data de inscriere : 2011-01-23

Back to top Go down

My Girl ~Descriere generala ~ Empty Re: My Girl ~Descriere generala ~

Post by DMC Thu Mar 08, 2012 6:01 pm

limbi* ..tari* ..al lui* ... problemelor in care acesta intra mereu* ..nu .." ..pe care acesta intra mereu " .......al unui lant hotelier* ..nu " a unui lant.. " ........ sper sa corectati..scuze pentru remarca..nu vreau sa fiu nesimtita :D . si eu fac greseli . in rest..este ok :D
DMC
DMC
Membru
Membru

Mesaje : 66
Data de inscriere : 2012-01-10
Varsta : 28
Localizare : Romania , Pitesti

https://www.facebook.com/dobre.maria.claudia

Back to top Go down

My Girl ~Descriere generala ~ Empty Re: My Girl ~Descriere generala ~

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum