Lee Jun Ki Romania


Join the forum, it's quick and easy

Lee Jun Ki Romania
Lee Jun Ki Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

‘Actorul inascut’ Lee Joon Gi, isi pune intreaga viata in actorie

2 posters

Go down

‘Actorul inascut’ Lee Joon Gi, isi pune intreaga viata in actorie Empty ‘Actorul inascut’ Lee Joon Gi, isi pune intreaga viata in actorie

Post by aluca Sat Nov 30, 2013 11:15 am

‘Actorul inascut’ Lee Joon Gi, isi pune intreaga viata in actorie
 
Un barbat care vrea sa devina un actor real, un actor care se uita la slabiciunile lui si munceste din greu si continuu, unul care isi iubeste fanii si le atribuie lor tot succesul lui, o persoana zambitoare si simpla care se compara cu un oppa de cartier. Dar cand pune hainele de actor, el este un om care straluceste mai luminos decat oricine altcineva. Ne intalnim cu actorul Lee Joon Gi.
“Mi-am pus intreaga viata in cariera de actor. Am castigat multe lucruri din actorie. Ma simt fericit cand creez si exprim un nou caracter, si duc o piesa buna catre public.”
 
 
Reporter: Dupa drama “Two Weeks” care s-a terminat recent, ai marturisit ca ai suferit de depresie si alte efecte secundare. Cum ai fost?
JG: Am fost la un pahar cu prietenii pe care n-am putut sa-i intalnesc in tot acest timp si vorbesc pe chat cu ei despre diverse lucruri. Nu este pentru ca pur si simplu imi place sa beau, ci ca imi place atmosfera, ca poti discuta fara rezerve intr-un astfel de mediu. Alcoolul este numai un instrument cumva. In orice caz, singuratatea pare dubla odata ajuns acasa, asa ca daca este posibil, ma voi intalni cu oameni apropiati mie pentru a discuta cu ei si sa iau buna dispozitie de la ei. Obisnuiam sa ma bucur fiind singur, dar zilele aceste ma simt chiar singur cand sunt singur. Am ajuns sa-mi placa oamenii. Este din cauza ca imbatranesc? (rasete)
Reporter: Mereu te implici emotional in fiecare lucru pe care il faci. Cum iesi din pielea personajului odata ce s-a sfarsit lucrul? Ai vreo metoda?
JG: Cum am spus mai devreme, imi recapat toate acele forte pe care le-am epuizat prin intalnirea cu oamenii. Sentimentele de goliciune, depresia sau singuratatea sunt normale si se pare ca eu sunt capabil sa ma revigorez prin intalnirea cu oamenii. Alcoolul poate servi doar ca un ajutor temporar, dar nu ca un leac. De aceea am lucrat din greu pentru a incerca diferite hobby-uri. Recent, am devenit obsedat de mersul cu bicicleta, dar de fapt o fac doar o data sau de doua ori pe saptamana, asa ca am de gand sa lucrez mai mult la asta.
Reporter: Esti mereu plin de energie in timpul filmarilor si la evenimentele publice. Care este sursa de energie?
JG: In primul rand, efectul fanilor este cel mai puternic. Multumita lor, sunt in masura sa merg mai departe si sa fac lucrurile pe care vreau sa le fac si de asemenea mi-a dat posibilitatea de a ma bucura in timp ce fac diferite tipuri de lucrari. Cred ca am trait cu energia pe care mi-au dat-o toti acei oameni care mi-au fost alaturi. Apoi este mandria fata de munca mea si cum imi traiesc viata. Bineinteles, sentimentul de raspundere este un factor important. Daca am face mediul mai viu si mai confortabil cred ca oamenii vor fi capabili sa-si faca munca mai placuta si mai vesela. Cu asta, eficienta mea va fi mai mare si pot realiza, de asemenea, cea mai buna productie, si eu stiu ca daca alerg si ma bucur mai mult, acolo cu siguranta va fi un rezultat final de succes. Desi... glumesc pentru distractie, fiind un actor principal nu este pentru oricine (rade). Un actor principal are responsabilitatea de a munci din greu sa conduca si sa faca locul placut. Cel mai important lucru nu este de a fi conștient de sine ci sa te bucuri intr-adevar.
Reporter: Intr-un interviu recent, ai spus ca dupa interpretarea de roluri de aproape 10 ani, singurul lucru pe care stii sa-l faci este actoria. Nu te descurci cantand sau  facand spectacol?
JG: Este adevarat ca pot face una si alta, dar nu sunt de acord cu nici-una. Cariera de actor este ceva in care mi-am pus intreaga viata. Am obtinut multe lucruri din actorie. Ma simt fericit cand creez si exprim un nou caracter, si duc o piesa buna catre public. In alte domenii, sa fiu sincer imi lipsesc multe. Chiar daca acum ma gandesc doar la actorie, cand ma descopar  slab, nu sunt in stare sa ma gandesc la nimic altceva. Am facut albumele ocazional, ca sa-mi exprim multumirile si sa-mi rasplatesc fanii.
Reporter: Printre lucrarile pe care le-ai facut, care personaj crezi ca este cel mai bun?
JG: Indiferent ce actor, nu cred ca exista un actor care este 100% multumit de cum joaca. Desi eu cu siguranta vreau sa fiu laudat de cat mai multe persoane, am tendinta de a fi foarte dur in privinta mea. De fiecare data cand ne apropiem de finalizare, lucrand din greu pentru a atinge 100% devine obiectivul meu. Deci, pana acum inca nu exista o lucrare de care sa spun ca sunt multumit. Bineinteles ca exista personaje pe care fanii si publicul le iubesc. Chiar si atunci cand se considera imperfect, stilul meu de lucru este de a pune intregul corp si mintea pentru ca vreau sa iasa perfect, deci sper ca oamenii sa fie intelegatori fata de mine..
Reporter: Pari foarte mediu în evaluarea ta despre tine.
JG: Inca nu sunt un actor perfect. Sunt multe domenii care trebuie imbunatatite si odata ce le-am imbunatatit, trebuie sa-mi pun toate puterile in munca mea. In ochii publicului, nu cred ca sunt vazut ca un actor muncitor sau ca un actor cu atestari credibile sau ca un actor perfect. De aceea lucrez din greu tot timpul si ma provoc.
Reporter: Pana acum, exista vreun personal care seamana mai mult cu Lee Joon Gi?
JG: Pentru ca toate aceste personaje au aparut de la fiinta interioara a Lee Joon Gi, ei toti impartasesc unele asemanari cu eul meu real. Lee Soo Hyun din “Time Between Dog and Wolf” seamana cel mai mult cu mine, fie ca este vorba de personalitatea personajului sau diverse aspecte ale lui.
Reporter: Exista vreo metoda ca sa te apropii de colegii actori si personal pe platouri?  
JG: Deoarece eu cred ca actorii si personalul de pe platou vor fi capabili de a compensa slabiciunile mele, in primul rand voi incerca din greu sa-i abordez si sa-mi deschid inima pentru ei. De asemenea actionez dragut si folosesc o gramada de aegyo (farmece). Cand ne intalnim prima oara, fac cunoscut pentru toata lumea ca am totul pregatit ca sa ma inteleg cu toti, fara rezerve (zambeste). Cel mai important, vom avea dese intruniri. In acest sens, eu încerc sa impartesesc grijile mele sau bucuria cu toată lumea. In cazul In care mediul este confortabil, imi pot usura inima si sa alerg liber.    
Reporter: Exista vreun senior pe care il respecti sau orice alti actori de varsta ta pe care esti cu ochii in patru?
JG: Ca un actor, Kim Yoon Seok sunbae (senior), Son Hyun Joo sunbae si Song Kang Ho sunbae sunt seniorii pe care ii respect cu adevarat. La un nivel mai inalt  este Ahn Sung Ki sunbae, scopul meu este de a deveni un actor ca el, care are o cariera de durată si unul care poate castiga increderea publicului. In a fi precaut cu actorii care sunt de varsta mea, eu prefer sa ma gandesc la ei ca si la colegii cu, care eu pot lucra impreuna. Deoarece intr-o zi vom putea deveni colegi care se ajuta reciproc si sa conduca un spectacol impreuna, nu am de ce sa fiu precaut cu ei.
Reporter: Exista o diferenta intre perceptia publicului si propria perceptie despre Lee Joon Gi?
JG: Deoarece nu-mi arat prea mult fata in afara spectacolelor, oamenii cred ca Lee Joon Gi este un star distant care doar munceste din greu in rolurile sale. Daca-mi dati ocazia, vreau sa arat imaginea lui Lee Joon Gi ca cineva care este comod, placut, vesel si totusi se simte singur uneori. Cred ca sunt intr-adevar un oppa lejer de cartier. Ar fi bine daca oamenii ar putea sti mai mult din latura umana din mine.    
Reporter: Ai foarte multi fani, atat la nivel local cat si in strainătate. Care este farmecul tau?
JG: Cred ca le place pasiunea din mine. Le place sa ma vada fiind pasionat, dand ce-i mai bun indiferent ce fac. De aceea sunt sincer si lucrez chiar mai greu in activitatile mele.
Reporter: Ai vreun talent din nastere?
JG: Cred ca am capacitatea naturala de a fi atent si plin de tact. Asta face viata la lucru mai usoara (rasete). Acestea sunt punctele mele forte in mediul de filmare a dramei, care este faimos pentru programul sau rapid si strans.
Reporter: Este extrem de obositor pentru corpul tau atunci cand se filmeaza, cum te mentii in forma?
JG: Nu-i nimic special. Cand ma bucur si simt un sentiment de implinire, ma simt mai puternic si totul va deveni mai bun. Mai ales pentru ca fanii mi-au dat o multime de alimente sanatoase sau medicamente care sunt bune pentru corpul meu, eu imi pot mentine forma mancand acestea in mod constant. Dragostea fanilor mei este cea mai buna. Pentru a-mi mentine aspectul, eu aplic pur si simplu o multime de creme hranitoare si folosesc o multime de mist (lotiune hidratanta) pentru a da in mod constant umiditate, astfel incat sa nu mi se usuce pielea. Nu vizitez magazine de ingrijirea pielii deoarece sunt lenes.
 
Tradus din Koreana in Engleza de catre @daegorr.
Tradus din Engleza in Romana de catre ALuca
Sursa: [You must be registered and logged in to see this link.]

Multumim JGFamily
 
[You must be registered and logged in to see this link.]

 
aluca
aluca
Traducător
Traducător

Mesaje : 37
Data de inscriere : 2012-10-05
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Back to top Go down

‘Actorul inascut’ Lee Joon Gi, isi pune intreaga viata in actorie Empty Re: ‘Actorul inascut’ Lee Joon Gi, isi pune intreaga viata in actorie

Post by aluca Sat Nov 30, 2013 11:24 am

stiam eu de ce imi place cel mai mult personajul Soo Hyun (TBDAW), seamana cel mai bine cu el. Ce mi-ar place sa se faca TBDAW 2, mai ales ca finalul lasa loc de mai mult.
aluca
aluca
Traducător
Traducător

Mesaje : 37
Data de inscriere : 2012-10-05
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Back to top Go down

‘Actorul inascut’ Lee Joon Gi, isi pune intreaga viata in actorie Empty Re: ‘Actorul inascut’ Lee Joon Gi, isi pune intreaga viata in actorie

Post by corina007 Sat Nov 30, 2013 12:01 pm

Lenes, auzi...are timp sa fie lenes....e cel mai scump baiatul nostru, multumesc din suflet pentru articol
corina007
corina007
Administator
Administator

Mesaje : 134
Data de inscriere : 2012-02-26
Varsta : 57
Localizare : Bucuresti

Back to top Go down

‘Actorul inascut’ Lee Joon Gi, isi pune intreaga viata in actorie Empty Re: ‘Actorul inascut’ Lee Joon Gi, isi pune intreaga viata in actorie

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum