Lee Jun Ki Romania


Join the forum, it's quick and easy

Lee Jun Ki Romania
Lee Jun Ki Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Scena preferată

+7
Dianavasi82
roxana.cosmina
Evelyna
spriamarierose18
4ever^^leejunki
ioana ishogai
Anna
11 posters

Go down

Scena preferată Empty Scena preferată

Post by Anna Sat Jan 08, 2011 11:28 am

Cu toții am fotografiat în memorie cel putin o scenă impresionantă, fie că a fost memorabil jucată sau de o încărcătură emoțională intensă. Descrieți, dragi forumiști, scena care vi s-a întipărit în minte, evident, din filmele lui Jun Ki.
Anna
Anna
Traducător
Traducător

Mesaje : 116
Data de inscriere : 2010-12-19
Varsta : 42
Localizare : Galati

http://www.flixster.com/user/dumitrascuanna

Back to top Go down

Scena preferată Empty Re: Scena preferată

Post by ioana ishogai Mon Apr 25, 2011 11:01 am

Una dintre scenele care mie mi-au placut in mod deosebit, si pe care o revad des, este din "King and Clown". Dupa ce regele ordona sa i se arda ochii lui Jangsaeng, lui Gong gil i se cere sa interpreteze un joc de papusi, sa-l distreze pe rege. In timp ce facea ce i se ceruse, incearca sa se sinucida. Scena e dureroasa, dar de o frumusete care mie mi-a atins inima. La fel scena finala, amandoi clownii pe funie. Dialogul dintre cei doi e plin de duble intelesuri.
ioana ishogai
ioana ishogai
Moderator
Moderator

Mesaje : 881
Data de inscriere : 2011-01-23

Back to top Go down

Scena preferată Empty Re: Scena preferată

Post by Anna Mon Apr 25, 2011 12:35 pm

În ”The King and the Clown” Jun Ki ne arată și ne uimește în același timp cu măiestria sa în a interpreta un rol atât de solicitant. Sunt multe scene memorabile în acest film, numai bune de ”pus în ramă”.
Mi-am adus aminte de încă o scenă încarcată emoțional, pe care, din nou, Jun Ki o interpretează impresionant - cea din TBDW, din ep.12 parcă, în care Kay află că este Soo Hyun și își dă seama că și-a omorât tatăl. Minunat cât de bine arată durerea și disperarea pe care trebuie să le afișeze și să le transmită privitorilor.
Anna
Anna
Traducător
Traducător

Mesaje : 116
Data de inscriere : 2010-12-19
Varsta : 42
Localizare : Galati

http://www.flixster.com/user/dumitrascuanna

Back to top Go down

Scena preferată Empty Re: Scena preferată

Post by 4ever^^leejunki Tue Apr 26, 2011 11:19 pm

Mie nu mi se pate vreo scena mai speciala decat cealalta....Toate scenele cu Lee Jun Ki sunt superbe [You must be registered and logged in to see this image.] totusi...cele mai frumoase mi se par cele in care lee jun ki plange..sunt rare scenele acestea, deoarece mai mereu zambeste [You must be registered and logged in to see this image.] .....insa scenele in care lee jun ki plange..ma fac....sa plang si eu...e prea tare actorul asta!!!!De ce a trebuit sa plece in armata:((:((??? [You must be registered and logged in to see this image.]
4ever^^leejunki
4ever^^leejunki
Membru
Membru

Mesaje : 17
Data de inscriere : 2011-04-19
Varsta : 27
Localizare : Tulcea

Back to top Go down

Scena preferată Empty Re: Scena preferată

Post by spriamarierose18 Fri Jun 03, 2011 2:48 pm

Greu de decis...are scene memorabile in toate filmele si serialele...Mai multe in TBDAW, Fly Daddy Fly, My Girl...dar imi vin mereu in minte ochii lui din Iljimae si sarutul din copac... Si tot in Iljimae scena cand desi ar fi vrut,... totusi nu-i spune ei cine este in realitate.
spriamarierose18
spriamarierose18
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 110
Data de inscriere : 2011-04-21
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca

Back to top Go down

Scena preferată Empty Re: Scena preferată

Post by Evelyna Sat Jun 04, 2011 10:52 am

scena din iljimae mia ramas tiparita in minte...atunci cand erau aman2 in ascunzatoarea lui si ea la luat in brate si ia spus sa o lase macar o data saii vada fata...nu am putut sa imi controlez emotiile atunci si am inceput sa plang....a fost trist si nici acum nu lam inteles "de ce?"...de ce nu a lasato sai vada fata?.....
Evelyna
Evelyna
Membru
Membru

Mesaje : 14
Data de inscriere : 2011-05-23

Back to top Go down

Scena preferată Empty Re: Scena preferată

Post by ioana ishogai Sun Jun 05, 2011 12:02 pm

Pentru binele ei si al lui. Si apoi el creadea ca tatal ei este vinovat de tradarea si moartea lui Lee Won Ho, tatal lui Iljimae. Era dureros, dar mai bine indurerata si in viata, nu?
ioana ishogai
ioana ishogai
Moderator
Moderator

Mesaje : 881
Data de inscriere : 2011-01-23

Back to top Go down

Scena preferată Empty Re: Scena preferată

Post by roxana.cosmina Wed Jun 22, 2011 7:56 am

Mie mi-a placut foarte mult scena din iljimae cu sarutul din copac.Nici in acele momente nu a lasat-o sa ii vada fata desi stia cat de mult isi doreste asta.
A fost un peisaj foarte frumos desi eram putin geloasa...
roxana.cosmina
roxana.cosmina
Membru
Membru

Mesaje : 45
Data de inscriere : 2011-03-23
Varsta : 25

Back to top Go down

Scena preferată Empty Re: Scena preferată

Post by Dianavasi82 Sat Jul 16, 2011 7:58 am

Da scena din Iljimae, in care ea il ia in brate rugandu-l sa-i arate fata. E o scena de o incarcatura emotionala fantastica. Si in The King and the Clown sunt multe scene care mi-au placut.
Nu pot sa spun ca am o scena anume preferata, imi plac prea multe.
Dianavasi82
Dianavasi82
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 491
Data de inscriere : 2011-06-15
Varsta : 41
Localizare : Targu Jiu

Back to top Go down

Scena preferată Empty Re: Scena preferată

Post by ianadaliana Sat Jul 16, 2011 8:40 am

Nu cred ca exista vreo scena cu el care sa nu-mi placa .Toate sunt frumoase si cand spun frumoase, ma refer la la felul lui de a fi ,la atitudinea lui ,interpretarea lui fara cusur si .......ar fi multe de spus [You must be registered and logged in to see this image.] . Vazandu-l atat in seriale istorice cat si in seriale moderne ,nu stiu daca il prefer in vreunul in mod deosebit .Cert este ca imi place in toate la fel si ador toate scenele cu el.
ianadaliana
ianadaliana
Membru
Membru

Mesaje : 70
Data de inscriere : 2011-03-08
Varsta : 51
Localizare : VALCEA

Back to top Go down

Scena preferată Empty Re: Scena preferată

Post by iljimae Tue Aug 02, 2011 3:14 pm

Mie mi-a placut scena din Iljimae cind han hyo joo a dorit sa-i deie jos masca,ca sa-i vada fata ,insa iljimae nu ia permis ................ce trist

iljimae
Membru
Membru

Mesaje : 10
Data de inscriere : 2011-07-16
Localizare : R.Moldova

Back to top Go down

Scena preferată Empty Re: Scena preferată

Post by bombo Wed Aug 03, 2011 7:12 pm

scene din Iljimae: sarutul din copac, cand o rapeste de ea din palanchin, cand recunoaste ca o va iubi toata viata lui si cand ii ia ostatic pe rege;
scene din TBDW: cand o saruta cu forta, cand este atacat in depozit si aparat de catre ea si cand afla cine i-a omorat mama
...sunt mai mult,astea sunt doar cateva,mai sunt scene si din my girl si din virgin snow,dar ma intind prea mult :happy:
bombo
bombo
Membru
Membru

Mesaje : 82
Data de inscriere : 2011-07-30
Varsta : 33

Back to top Go down

Scena preferată Empty Re: Scena preferată

Post by adelav Sun Nov 20, 2011 2:40 pm

Scena mea preferata este cea a reintilnirii,a sarutului dintre SOO HYUN si ARI,PRIVIREA LUI ESTE ATAT DE INTENSA INCAT OCHII PAR IMOBILI DOAR PUPILA CAUTA SA CUPRINDA CEVA DE NEDESCRIS, UN DOR SI O ASTEPTARE MAI GROAZNICA DECAT MOARTEA.IN ORICE FEL L-AI PRIVI PE JUNKI , NU TE POTI SATURA.E COPILAROS UNEORI,IAR ALTEORI DE FASCINEAZA CU MODUL IN CARE INTERPRETEAZA AGONIA DUREREA.
adelav
adelav
Membru
Membru

Mesaje : 12
Data de inscriere : 2011-11-14
Varsta : 42
Localizare : BUCURESTI

Back to top Go down

Scena preferată Empty Re: Scena preferată

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum