Lee Jun Ki Romania


Join the forum, it's quick and easy

Lee Jun Ki Romania
Lee Jun Ki Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lee Jun Ki, un soldat ”de prim rang”

4 posters

Go down

Lee Jun Ki, un soldat ”de prim rang”  Empty Lee Jun Ki, un soldat ”de prim rang”

Post by Anna Wed Jan 05, 2011 3:45 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Actorul Lee Jun Ki – un soldat de prim rang – vorbește despre viața sa militărească

Termenii cu care era descris Jun Ki, cum ar fi ”omul regelui”, ”un bărbat mai frumos decât orice femeie”, sunt acum departe.
În prezent, Jun Ki este dedicat și devotat în egală măsură stagiului său militar. Este mai chipeș ca niciodată, după spusele fanilor săi de pretutindeni. Își amintește el oare cum arăta când a venit prima oară în Seul?
După spectacolul muzical din august, s-a întors la Agenția Media de Apărare ca soldat înaintat în grad.
Soldatul Lee Jun Ki, care s-a întors la datorie ne vorbește într-un interviu despre viața sa militărească.

Interviu
Reporter: Ce simți după ce ai jucat în musical-ul ”Sailing for Life” (sau ”Voyage for Life” )?
LJK: După ce mi-am jucat rolul pentru musical-ul ”Sailing for Life”, spectacol ce comemora 60 de ani de la războiul coreean, mă întorc la datorie în armată pentru Agenția Media de Apărare, propunându-mi atât să îi motivez pe soldați, cât și să fac cunoscută poporului activitatea armatei.

Reporter: Tocmai ai fost înaintat în grad. Este vreo diferență pe care o simți în noul tău statut?
LJK: Până în prezent, nu am simțit o diferență prea mare, dar, în general, noul statut este mai lejer și mai puțin stresant. Acum că sunt înaintat în grad, sunt pregătit cu toată inima să învăț lucruri noi.

Reporter: Se pare că te adaptezi ușor la viața de militar, iar în spectacolul ”Sailing for Life”, acest aspect a fost foarte evident. Așa e?
LJK: Este puțin diferit când vorbim despre viața de soldat în armată. Mai întâi de toate, în afara prestației din musical, viața este aceeași în orice armată. Dar sunt foarte fericit că am putut juca acest rol în fața spectatorilor și nu mi s-a părut deloc o sarcină greu de îndeplinit. Chiar simt o bucurie imensă când reușesc de fiecare dată să îmi închei cu succes proiectele actoricești, în calitate de soldat, așa cum a fost cazul acestui musical.

Reporter: Ce a avut cel mai mare impact asupra ta în timpul specatcolului ”Sailing for Life”?
LJK: În legătură cu aceasta…faptul că am avut posibilitatea de a comunica și împărtăși gânduri cu tovarășii mei soldați în timpul spectacolului, precum și timpul petrecut împreună. Sunt foarte fericit că învăț multe lucruri noi de la soldați din toate colțurile țării, care îmbrățișează ca și mine plăcearea de a fi pe scenă. Voi continua să învăț și să împărtășesc din exeperiențele mele până când îmi voi încheia stagiul militar.

Reporter: Ai fost apreciat de către Șeful Armatei pe 29 august pentru eforturile pe care le-ai depus în acest musical. Care au fost aceste aprecieri?
LJK: Destul de multe (râde). Recunoașterea ca soldat de prim rang, la spectacolul aniversar, în condițiile în care eram rănit – aprecieri de acest gen. Sunt parcă mai motivat după această recunoaștere, mai fericit.

Reporter: Am auzit că ai avut o permisie de o săptămână. Ce ai făcut în această primă permisie?
LJK: Am mers la Busan împreună cu echipa de prieteni din distribuția spectacolului. Am mâncat multă mâncare delicioasă și am adus cu noi multe amintiri plăcute. Și cum ne-am simțit atât de bine, cele 7 zile și 6 nopți de permisie au trecut fără ca noi să ne dăm seama.

Reporter: De vreme ce te intorci în noiembrie, ai ceva să le transmiți tovarășilor tăi din cadrul Agenției Media de Apărare?
LJK: Sper să trecem cu bine împreună peste perioada de militărie și să ne îndeplinim sarcinile de apărare națională.

Reporter: Ai dori să participi la vreo altă misiune după ce te întorci în Agenția Media de Apărare Națională?
LJK: Înainte să fiu încorporat, mi-am dorit dintotdeauna să fac parte dintr-o echipa radio. Din moment ce pot comunica oamenilor gândurile mele, m-am gândit că ar fi interesant să fac radio.

Reporter: Care sunt prioritățile soldatului Lee Jun Ki înaintat în grad?
LJK: Să motivez spiritul soldaților coreeni și să fac cunoscute cetățenilor coreeni eforturile Apărării Naționale. Mă voi strădui să îmi îndeplinesc cu success aceasă misiune. Personal, sper că îmi voi însuși cunoștințe noi în timpul stagiului militar rămas.

Reporter: Ca să încheiem, trasmite ceva fanilor tăi.
LJK: Voi rămâne puternic și determinat în viața militărească, voi fi alături în continuare trup și suflet de echipa media din cadrul Apărării Naționale și sper că fanii mei mă vor încuraja.

Sursa: [You must be registered and logged in to see this link.]
Tradus și adaptat de Anna
Anna
Anna
Traducător
Traducător

Mesaje : 116
Data de inscriere : 2010-12-19
Varsta : 42
Localizare : Galati

http://www.flixster.com/user/dumitrascuanna

Back to top Go down

Lee Jun Ki, un soldat ”de prim rang”  Empty Re: Lee Jun Ki, un soldat ”de prim rang”

Post by flory_junki :) Wed Jan 05, 2011 4:04 pm

gomawo Anna pentru traducere...si noi ramanem alaturi de junki oppa :)
Jun ki, fighting!!!!!
flory_junki :)
flory_junki :)
Forum Fondator/ Administrator
Forum Fondator/ Administrator

Mesaje : 998
Data de inscriere : 2010-11-26
Varsta : 36
Localizare : Timisoara

https://leejunkiromania.forumotion.com

Back to top Go down

Lee Jun Ki, un soldat ”de prim rang”  Empty Re: Lee Jun Ki, un soldat ”de prim rang”

Post by Sandra Wed Jan 05, 2011 8:22 pm

Iti suntem alaturi indiferent de situatie! Ai grija de tine JunKi!:*
Sandra
Sandra
Moderator
Moderator

Mesaje : 65
Data de inscriere : 2011-01-05
Varsta : 32
Localizare : Guess

Back to top Go down

Lee Jun Ki, un soldat ”de prim rang”  Empty Re: Lee Jun Ki, un soldat ”de prim rang”

Post by MiiutaChan Thu Jan 06, 2011 10:35 am

fighting jun ki,
sa te intorci cu puteri noi [You must be registered and logged in to see this image.]
MiiutaChan
MiiutaChan
Administator
Administator

Mesaje : 63
Data de inscriere : 2010-12-22

Back to top Go down

Lee Jun Ki, un soldat ”de prim rang”  Empty Re: Lee Jun Ki, un soldat ”de prim rang”

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum