Lee Jun Ki Romania


Join the forum, it's quick and easy

Lee Jun Ki Romania
Lee Jun Ki Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Motivul pentru care Lee Joon Gi cauta sa citeasca comentariile rautacioase.

3 posters

Go down

Motivul pentru care Lee Joon Gi cauta sa citeasca comentariile rautacioase. Empty Motivul pentru care Lee Joon Gi cauta sa citeasca comentariile rautacioase.

Post by corina007 Mon Nov 18, 2013 9:09 pm

Motivul pentru care Lee Joon Gi cauta sa citeasca comentariile rautacioase.

[You must be registered and logged in to see this image.]

“Nu conteaza cine esti, toata lumea va primi comentarii rautacioase. A existat o vreme cand obisnuiam sa primesc un numar exceptional de mare de comentarii rautacioase, dar acum tratez aceste comentarii ca utile pentru imbunatatire. "Actorul Lee Joon Gi (31 ani) este singurul actor care comunica atat de mult cu fanii lui. El face efortul sa foloseasca instrumente de a socializa precum Twitter, pentru a solicita pareri de la fanii sai pentru urmatorul proiect, fan meeting si alte evenimente. Așa cum Lee Joon Gi comunica prin atat de multe feluri, exista, de asemenea, multe ocazii in care el este ranit personal de comentariile pline de ura pe care le primeste. Totusi, in interviul sau cu MyDaily dupa finalizarea dramei de pe MBC, “Two Weeks”, Lee Joon Gi marturiseste ca el chiar cauta sa citeasca comentariile rautacioase. “Motivul pentru care continui sa caut reactia publicului este din cauza ca nu cred ca sunt o persoana foarte capabila. De aceea vreau sa primesc cat mai mult feedback, si daca criticile ma pot ajuta sa ma imbunatatesc, cred ca este mai bine sa ascult si sa lucrez din timp la corectarea lor. Desigur, sunt doar un om,asa ca ma supar. Dar as dori sa le tratez ca hrana care sa ma ajute sa cresc.”
[You must be registered and logged in to see this image.]
Mintea lui Lee Joon Gi acum pare a fi plina cu multe ganduri de a deveni un actor mai bun. Cand a fost intrebat daca au existat momente care sa-l faca sa reconsidere despre actorie, a spus ca mereu castiga ceva nou din fiecare proiect facut de el. “Pentru fiecare proiect pe care l-am facut, mereu mi-am spus ‘Nu recurge la trucuri murdare’, ‘Trebuie sa prezint o imagine mai laborioasa’, ‘Daca nu fac asta voi fi lasat in urma’ etc.  Eu deseori incerc sa ma imping un pic. Sincer, voi fi fericit daca zilele acestea as obtine genul de scenariu pe care mi-l doresc, pentru ca ma face sa cred ca inca sunt un actor util.  Desi nu stiu cand va veni acea vreme, vreau sa fiu un actor util pana in acea zi, cand nu mai sunt unul. In scopul de a face acest lucru, nu vreau sa devin inactiv.
Cred ca este cel mai periculos cand cineva incepe sa devina arogant. A existat un timp in trecut, cand obisnuiam sa nu am maniere. Nu vreau sa fac aceasi greseala a doua oara. “     
 
Nota: Aceasta nu este o traducere completa a articolului. Paragrafele despre experienta sa din "Two Weeks" a fost mentionata anterior in alte rapoarte, de aceea a fost exclusa din aceasta traducere.
 
Traducere din Coreana in Engleza de catre @daegorr
Multumiri JGFamily
Traducere in limba romana : aluca (Adriana Luca)
Sursa:[You must be registered and logged in to see this link.]
 
corina007
corina007
Administator
Administator

Mesaje : 134
Data de inscriere : 2012-02-26
Varsta : 57
Localizare : Bucuresti

Back to top Go down

Motivul pentru care Lee Joon Gi cauta sa citeasca comentariile rautacioase. Empty Re: Motivul pentru care Lee Joon Gi cauta sa citeasca comentariile rautacioase.

Post by fulvia Mon Nov 18, 2013 10:55 pm

Corina multumesc mult pentru articol. La fel de mult ii multumesc si Adrianei care isi face timp mereu sa ne rasfete. Va sarut fetelor si va multumesc
fulvia
fulvia
VIP
VIP

Mesaje : 660
Data de inscriere : 2011-02-25
Varsta : 63
Localizare : bucuresti

Back to top Go down

Motivul pentru care Lee Joon Gi cauta sa citeasca comentariile rautacioase. Empty Re: Motivul pentru care Lee Joon Gi cauta sa citeasca comentariile rautacioase.

Post by aluca Tue Nov 19, 2013 6:25 pm

Puteti crede ca exista persoane care-l vorbesc de rau?
aluca
aluca
Traducător
Traducător

Mesaje : 37
Data de inscriere : 2012-10-05
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Back to top Go down

Motivul pentru care Lee Joon Gi cauta sa citeasca comentariile rautacioase. Empty Re: Motivul pentru care Lee Joon Gi cauta sa citeasca comentariile rautacioase.

Post by fulvia Tue Nov 19, 2013 7:59 pm

In totdeauna succesul unora o sa atraga invidie, gelozie. Asa este lumea nu poti sa multumesti pe toti.
fulvia
fulvia
VIP
VIP

Mesaje : 660
Data de inscriere : 2011-02-25
Varsta : 63
Localizare : bucuresti

Back to top Go down

Motivul pentru care Lee Joon Gi cauta sa citeasca comentariile rautacioase. Empty Re: Motivul pentru care Lee Joon Gi cauta sa citeasca comentariile rautacioase.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum