Lee Jun Ki Romania


Join the forum, it's quick and easy

Lee Jun Ki Romania
Lee Jun Ki Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O felie din viața soldatului Jun Ki

+9
Ela Grey
Carameea
ioana ishogai
MiiutaChan
fulvia
YU
bya_jun ki
flory_junki :)
Anna
13 posters

Go down

O felie din viața soldatului Jun Ki Empty O felie din viața soldatului Jun Ki

Post by Anna Sat Apr 23, 2011 3:34 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]


11 martie, 2011, Lee Jun Ki merge la antrenament cu o pușcă adevărată ca să monitorizeze frontiera GOP (Regimentul Infanterie), pe timp de noapte, în munți, la o altitudine de peste 1000m.
Un alt episod de antrenament, pe care ni-l descrie LJK, se desfășoară la Eulji, sediul central GOP, unde trebuie să urce și să coboare 4000 de trepte pentru a păzi frontiera.

LJK ne mărturisește că ”doar câțiva dintre ofițeri au parte de o astfel de experiență la Regimentul Infanterie. Este foarte obositor, dar în același timp un moment înălțător, care îți dă un sentiment aparte de patriotism. Prin experiența mea militară, ceilalți vor avea posibilitatea să vadă cât de greu este să faci parte din GOP”.

Tradus și prelucrat din limba engleză de Anna

Anna
Anna
Traducător
Traducător

Mesaje : 116
Data de inscriere : 2010-12-19
Varsta : 42
Localizare : Galati

http://www.flixster.com/user/dumitrascuanna

Back to top Go down

O felie din viața soldatului Jun Ki Empty Re: O felie din viața soldatului Jun Ki

Post by flory_junki :) Sat Apr 23, 2011 4:41 pm

multumim Anna pentru aceasta "felie" din viata lui Junki oppa din aceste zile :*:*:*
flory_junki :)
flory_junki :)
Forum Fondator/ Administrator
Forum Fondator/ Administrator

Mesaje : 998
Data de inscriere : 2010-11-26
Varsta : 36
Localizare : Timisoara

https://leejunkiromania.forumotion.com

Back to top Go down

O felie din viața soldatului Jun Ki Empty Re: O felie din viața soldatului Jun Ki

Post by bya_jun ki Sat Apr 23, 2011 5:21 pm

multumim este interesant
bya_jun ki
bya_jun ki
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 458
Data de inscriere : 2011-03-20
Varsta : 27
Localizare : Motru

Back to top Go down

O felie din viața soldatului Jun Ki Empty Re: O felie din viața soldatului Jun Ki

Post by YU Sat Apr 23, 2011 5:30 pm

Multumim Anna si pentru acest articol! [You must be registered and logged in to see this image.] sincer ma doare inima gandindu-ma cat ii e de greu!!!
YU
YU
VIP
VIP

Mesaje : 300
Data de inscriere : 2011-01-19
Localizare : Bacau

Back to top Go down

O felie din viața soldatului Jun Ki Empty Re: O felie din viața soldatului Jun Ki

Post by fulvia Sat Apr 23, 2011 5:35 pm

Sincera sa fiu, imi pare rau ca trece prin asa greutati. Dar astea il vor maturiza mai mult. Tine-te bine, si ai grija de tine. Mai ai putin [You must be registered and logged in to see this image.]
fulvia
fulvia
VIP
VIP

Mesaje : 660
Data de inscriere : 2011-02-25
Varsta : 63
Localizare : bucuresti

Back to top Go down

O felie din viața soldatului Jun Ki Empty Re: O felie din viața soldatului Jun Ki

Post by Anna Sat Apr 23, 2011 5:47 pm

Citeam recent un articol despre actori populari din Coreea, care sunt incorporați în armată în această perioadă și am constatat cu tristețe că sunt cam numeroși. M-a împins un oftat când am văzut atâtea nume talentate din cinematografie, care trebuie să lipsească de pe ecran o perioadă, din cauza armatei. Of, Jun Ki! Of, In Sung Jo! Of, Hyun Bin! Of, Lee Dong Wook! Of, Kim Nam Gil!...etc.
Anna
Anna
Traducător
Traducător

Mesaje : 116
Data de inscriere : 2010-12-19
Varsta : 42
Localizare : Galati

http://www.flixster.com/user/dumitrascuanna

Back to top Go down

O felie din viața soldatului Jun Ki Empty Re: O felie din viața soldatului Jun Ki

Post by MiiutaChan Sat Apr 23, 2011 7:52 pm

OMO...4000 de trepte, e foarte greu.
Da, Anna, ai dreptate, foarte multe talente s-au inrolat in armata, pacat ca o sa le ducem lipsa.
Dar se spune ca "armata te face barbat":))
Si e un lucru demn de respect ca fiecare isi indeplineste serviciul militar obligatoriu, cu bune si rele, insa cu o inma de patriot.
Chiar daca 2 ani este o perioada cam mare, la noi sentimentul patriei a murit de mult, multumita democratiei si occidentalismului.
E bine ca mai avem tari ca si Coreea si Japonia care sa ne dea exemplu.
Multumim de articol Anna.
MiiutaChan
MiiutaChan
Administator
Administator

Mesaje : 63
Data de inscriere : 2010-12-22

Back to top Go down

O felie din viața soldatului Jun Ki Empty Re: O felie din viața soldatului Jun Ki

Post by ioana ishogai Sun Apr 24, 2011 11:07 am

Eu cred ca inca mai exista sentimentul iubirii de tara, doar ca nu prea il mai manifestam.

Si eu cred ca 2 ani e cam mult, dar va trece. Experienta asta nu a fost deloc usoara, a urcat toate acele trepte, a tras cu arma, a fost trezit la ora 1.30-2 am sa pazeasca...foarte dur. Cateva poze din acea noapte:

[You must be registered and logged in to see this image.]

A fost un episod din "Army Rediscovered", un show produs de armata.
ioana ishogai
ioana ishogai
Moderator
Moderator

Mesaje : 881
Data de inscriere : 2011-01-23

Back to top Go down

O felie din viața soldatului Jun Ki Empty Re: O felie din viața soldatului Jun Ki

Post by fulvia Sun Apr 24, 2011 7:02 pm

O poza asta ultima e mortala rau
Daca as avea posibilitatea mi-ar place sa o am in calculator
As pune-o pe deskstop. Oricum arata bine si trezit din somn(saracutzu) [You must be registered and logged in to see this image.]
fulvia
fulvia
VIP
VIP

Mesaje : 660
Data de inscriere : 2011-02-25
Varsta : 63
Localizare : bucuresti

Back to top Go down

O felie din viața soldatului Jun Ki Empty Re: O felie din viața soldatului Jun Ki

Post by ioana ishogai Mon Apr 25, 2011 9:40 am

fulvia wrote:O poza asta ultima e mortala rau
Daca as avea posibilitatea mi-ar place sa o am in calculator
As pune-o pe deskstop. Oricum arata bine si trezit din somn(saracutzu) [You must be registered and logged in to see this image.]

Draga Fulvia, descarc-o si pune-o pe desktop :) Cat despre aratat bine cand te trezesti...baiatul asta poate face geloase multe femei, arata superb cand deschide ochisorii in miez de noapte! [You must be registered and logged in to see this image.]
ioana ishogai
ioana ishogai
Moderator
Moderator

Mesaje : 881
Data de inscriere : 2011-01-23

Back to top Go down

O felie din viața soldatului Jun Ki Empty Re: O felie din viața soldatului Jun Ki

Post by Carameea Mon Apr 25, 2011 10:03 pm

Of saracutu :(..Dar asta e ..Vorba lu Mii :,,-Armata te face barbat :))''
Bafta in continuare JK.Te vom sustine :*:*:* [You must be registered and logged in to see this image.]
Carameea
Carameea
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 139
Data de inscriere : 2011-04-24
Varsta : 27
Localizare : Bucureşti

http://minnie02.sunphoto.ro/

Back to top Go down

O felie din viața soldatului Jun Ki Empty Re: O felie din viața soldatului Jun Ki

Post by Ela Grey Wed May 04, 2011 5:18 pm

Pana si in armata face poze artistice;)) foarte foarte dragut..pacat ca si-a tuns frumusete de par:(( oricum ii sta bine si asa [You must be registered and logged in to see this image.]

Ela Grey
Membru
Membru

Mesaje : 1
Data de inscriere : 2011-05-04
Varsta : 26

Back to top Go down

O felie din viața soldatului Jun Ki Empty Re: O felie din viața soldatului Jun Ki

Post by ioana ishogai Wed May 04, 2011 9:05 pm

Da, baiatul asta e frumos oricum. Parul ii va creste, nu-i problema, doar sa scape de armata :)

[You must be registered and logged in to see this image.]

Poze din Forcemap, episodul 4, de azi. Filmarile au avut loc pe 12, luna trecuta, la Paju.
ioana ishogai
ioana ishogai
Moderator
Moderator

Mesaje : 881
Data de inscriere : 2011-01-23

Back to top Go down

O felie din viața soldatului Jun Ki Empty Re: O felie din viața soldatului Jun Ki

Post by YU Wed May 04, 2011 9:52 pm

Sigur ca parul ii va creste! Multumim Ioana si pentru aceste poze! Ce imi place prima poza sa-l vad hranindu-se,pentru ca la efortul pe care il depune are mare nevoie!!! [You must be registered and logged in to see this image.] si in celelalte se vede ca e relaxat si se simte bine!!!
YU
YU
VIP
VIP

Mesaje : 300
Data de inscriere : 2011-01-19
Localizare : Bacau

Back to top Go down

O felie din viața soldatului Jun Ki Empty Re: O felie din viața soldatului Jun Ki

Post by virginia Fri May 20, 2011 1:48 am

da este obositoare armata, dar cred ca desi ii este lui greu in armata, mai greu este faniilor lui asteptandu-l!
virginia
virginia
Membru
Membru

Mesaje : 44
Data de inscriere : 2011-05-09
Varsta : 36

Back to top Go down

O felie din viața soldatului Jun Ki Empty Re: O felie din viața soldatului Jun Ki

Post by vali61 Thu Nov 17, 2011 3:38 pm

cata dreptate ai Virginia .Mai greu ne este noua ca nu-i mai vedem in proiecte noi.Dar o sa treaca si asta si ne vom bucura din nou de ei

vali61
Membru
Membru

Mesaje : 57
Data de inscriere : 2011-02-14

Back to top Go down

O felie din viața soldatului Jun Ki Empty Re: O felie din viața soldatului Jun Ki

Post by amalia.radut Sat Dec 10, 2011 2:38 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Arata foarte bine in uniforma! :)
amalia.radut
amalia.radut
Membru
Membru

Mesaje : 1
Data de inscriere : 2011-11-20
Localizare : Bucharest, Romania

Back to top Go down

O felie din viața soldatului Jun Ki Empty Re: O felie din viața soldatului Jun Ki

Post by flory_junki :) Tue Dec 20, 2011 11:47 pm

amalia, mie mi se pare ca arata bine in orice :)
flory_junki :)
flory_junki :)
Forum Fondator/ Administrator
Forum Fondator/ Administrator

Mesaje : 998
Data de inscriere : 2010-11-26
Varsta : 36
Localizare : Timisoara

https://leejunkiromania.forumotion.com

Back to top Go down

O felie din viața soldatului Jun Ki Empty Re: O felie din viața soldatului Jun Ki

Post by mariana210855 Mon Oct 08, 2012 11:05 am

din pacate , toti actorii nostri dragi trebuie sa faca armata. e cam mult, intr-adevar, dar trece. Kim Nam Gil a scapat deja! si cat am suferit cand l-am vazut ca pleaca pentru 2 ani! tocmai vazusem Queen Seondeok de vreo 14 ori si trasesem niste bocete groaznice la final.

mariana210855
Membru
Membru

Mesaje : 22
Data de inscriere : 2012-10-08
Varsta : 68
Localizare : Iasi, Romania

Back to top Go down

O felie din viața soldatului Jun Ki Empty Re: O felie din viața soldatului Jun Ki

Post by ioana ishogai Mon Oct 08, 2012 8:55 pm

Mariana...Joon Gi e liber din 16 februarie! Mai sunt 2 saptamani si se termina difuzarea dramei de 20 episoade " Arang si Magistratul, pe care a facut-o dupa armata.
ioana ishogai
ioana ishogai
Moderator
Moderator

Mesaje : 881
Data de inscriere : 2011-01-23

Back to top Go down

O felie din viața soldatului Jun Ki Empty Re: O felie din viața soldatului Jun Ki

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum