Lee Jun Ki Romania


Join the forum, it's quick and easy

Lee Jun Ki Romania
Lee Jun Ki Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Soldatul Lee Jun Ki, într-o scurtă vacanță

3 posters

Go down

Soldatul Lee Jun Ki, într-o scurtă vacanță Empty Soldatul Lee Jun Ki, într-o scurtă vacanță

Post by Anna Mon Apr 18, 2011 5:46 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]


”Nu mă pot readapta lumii”, ne mărturisește Jun Ki, revenit acasă pentru o scurtă vacanță.

Pe contul său Twitter, tocmai și-a încărcat o poză însoțită de următoarele cuvinte: ”Salut, tuturor! Acesta este soldatul Lee Joon-Ki, ce urmeazăa fi înaintat drept caporal.”

Îmbrăcat în uniforma sa militărească, cu o privire puternică și încordată, LJK își salută privitorii. Nu e nici pe departe zâmbetul candid cu care ne-a obișnuit, ci o privire ușor glacială și responsabilă.

Pe acelasși cont, el adaugă:”Ce mai faceți? Petrec ultima vacanță în calitate de soldat și trăiesc sentimental ciudat că nu mă pot readapta lumii după atâta vreme de stat în armată.”

Fanii internauți nu au întârziat să-și posteze replicile la invitația de comunicare lansată de idolul lor: ”O, ce imagine de bărbat dur!”, ”Sper că ești bine. Ești minunat.”, ”Tânăr puternic al Coreei! Te așteptăm să te intorci din armată!” și multe astfel de comentarii.
Bineînțeles, îi urăm și noi o vancanță liniștită, în care să lase puțin patria la o parte și să zâmbească mai mult.


Tradus și adaptat din limba engleză de Anna
Anna
Anna
Traducător
Traducător

Mesaje : 116
Data de inscriere : 2010-12-19
Varsta : 42
Localizare : Galati

http://www.flixster.com/user/dumitrascuanna

Back to top Go down

Soldatul Lee Jun Ki, într-o scurtă vacanță Empty Re: Soldatul Lee Jun Ki, într-o scurtă vacanță

Post by ioana ishogai Thu Apr 21, 2011 3:18 pm

Multumim, Anna, draga. Da, o sa-i ia ceva timp sa revina la viata de dinainte si cred ca nu va mai fi niciodata baiatul atat de dulce si naiv ca inainte. Asta are si un punct bun, nu va mai fi asa usor de inselat ca inainte, cand toti au profitat de atitudinea de "baiat bun"!

Eu stiu insa ca se va intoarce si mai puternic, mai minunat si ne va incanta cu filme si drame super bune, cum a promis si ne-a invatat deja.
ioana ishogai
ioana ishogai
Moderator
Moderator

Mesaje : 881
Data de inscriere : 2011-01-23

Back to top Go down

Soldatul Lee Jun Ki, într-o scurtă vacanță Empty Re: Soldatul Lee Jun Ki, într-o scurtă vacanță

Post by YU Sat Apr 23, 2011 5:23 pm

Multumim Anna pentru acest articol! Nu stiu de ce dar citindu-l parca mi-a lasat un gust amar! [You must be registered and logged in to see this image.] ioana ai dreptate va reveni schimbat si e normal, dar........acum e prea serios, prea trist [You must be registered and logged in to see this image.] poate ii va prii vacanta si va reveni cu un alt tonus!
YU
YU
VIP
VIP

Mesaje : 300
Data de inscriere : 2011-01-19
Localizare : Bacau

Back to top Go down

Soldatul Lee Jun Ki, într-o scurtă vacanță Empty Re: Soldatul Lee Jun Ki, într-o scurtă vacanță

Post by ioana ishogai Sun Apr 24, 2011 10:29 am

Mi-as dori ca vacanta aia sa fie permanenta, sa fie iar liber, dar mai avem de asteptat, si el si noi. Va fi bine, desi acum e trist si simte nevoia de a fi liber, cand armata se va sfarsi isi va reveni. E foarte puternic si are o mare capacitate de a trece peste orice experienta neplacuta.
ioana ishogai
ioana ishogai
Moderator
Moderator

Mesaje : 881
Data de inscriere : 2011-01-23

Back to top Go down

Soldatul Lee Jun Ki, într-o scurtă vacanță Empty Re: Soldatul Lee Jun Ki, într-o scurtă vacanță

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum