Lee Jun Ki Romania


Join the forum, it's quick and easy

Lee Jun Ki Romania
Lee Jun Ki Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos?

4 posters

Go down

Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos? Empty Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos?

Post by ioana ishogai Fri Feb 04, 2011 4:46 pm

Am vorbit mai devreme cu fetele din joongi global family care si ele sunt ingrijorate de faptul ca Joon Gi arata prea slab si bolnav, si ne-am gandit sa ii trimitem o scrisoare, acelasi continut, dar trimis din toate tarile in care are fani, persoane care il iubesc. Vrem ca scrisoarea sa fie calda, din suflet, sa ii spunem il iubim si il sprijinim intotdeauna, indiferent ce decide.

Nu sunt stabilite inca toate detaliile, insa daca sunteti de accord, le vom stabili. :)


Last edited by ioana ishogai on Fri Feb 04, 2011 11:01 pm; edited 1 time in total
ioana ishogai
ioana ishogai
Moderator
Moderator

Mesaje : 881
Data de inscriere : 2011-01-23

Back to top Go down

Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos? Empty Re: Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos?

Post by flory_junki :) Fri Feb 04, 2011 5:40 pm

eu sunt de acord, normal ca familie a lui, sau ca si fani, trebuie sa il sustinem si sa il incurajam sa se tina tare pe picioare si sa fie sanatos..daca nu pt el, macar pt noi...:(..Oppa, fighting!!!
flory_junki :)
flory_junki :)
Forum Fondator/ Administrator
Forum Fondator/ Administrator

Mesaje : 998
Data de inscriere : 2010-11-26
Varsta : 36
Localizare : Timisoara

https://leejunkiromania.forumotion.com

Back to top Go down

Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos? Empty Re: Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos?

Post by ioana ishogai Fri Feb 04, 2011 6:34 pm

Multumesc de sprijim, Flory...o sa incercam, dar daca nu ne iese bine planul, vom renunta.
ioana ishogai
ioana ishogai
Moderator
Moderator

Mesaje : 881
Data de inscriere : 2011-01-23

Back to top Go down

Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos? Empty Re: Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos?

Post by flory_junki :) Sat Feb 05, 2011 1:41 pm

de ce sa renuntam Ioana?...daca nu ne baga oppa in seama inseamna ca nu tine la noi...trebuie sa ne spunem punctul de vedere, pana ne baga in seama...nu trebuie sa renuntam..pentru ca ceea ce ii spunem e spre binele lui... parerea mea
flory_junki :)
flory_junki :)
Forum Fondator/ Administrator
Forum Fondator/ Administrator

Mesaje : 998
Data de inscriere : 2010-11-26
Varsta : 36
Localizare : Timisoara

https://leejunkiromania.forumotion.com

Back to top Go down

Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos? Empty Re: Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos?

Post by YU Tue Feb 15, 2011 1:30 pm

Mai aveti vesti despre sanatatea lui? Poate a fost ceva trecator si acume bine! [You must be registered and logged in to see this image.]
YU
YU
VIP
VIP

Mesaje : 300
Data de inscriere : 2011-01-19
Localizare : Bacau

Back to top Go down

Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos? Empty Re: Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos?

Post by ioana ishogai Sat Feb 19, 2011 1:48 pm

Joon Gi e mai bine. Kim Ji Seok, care l-a inlocuit pe Joon Gi ca DJ pe 17.02.2011, a spus ca acesta a inceput sa manance mai mult orez, la insistentele tovarasilor lui din armata. Joon Gi a filmat pentru "Culture is Good" de aceea nu a fost DJ pe 17 si 18
ioana ishogai
ioana ishogai
Moderator
Moderator

Mesaje : 881
Data de inscriere : 2011-01-23

Back to top Go down

Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos? Empty Re: Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos?

Post by flory_junki :) Mon Feb 21, 2011 10:53 am

daca a inceput sa manance mai mult, e bine:) sa se mai puna pe picioare ca a slabit prea mult neavand grija de el... Junki oppa, FIGHTING!!!
flory_junki :)
flory_junki :)
Forum Fondator/ Administrator
Forum Fondator/ Administrator

Mesaje : 998
Data de inscriere : 2010-11-26
Varsta : 36
Localizare : Timisoara

https://leejunkiromania.forumotion.com

Back to top Go down

Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos? Empty Re: Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos?

Post by YU Mon Feb 21, 2011 10:55 am

ma bucur si eu ca avem vesti bune! FIGHTING!!!
YU
YU
VIP
VIP

Mesaje : 300
Data de inscriere : 2011-01-19
Localizare : Bacau

Back to top Go down

Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos? Empty Re: Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos?

Post by ioana ishogai Sat Feb 26, 2011 6:01 pm

Se aude ca Joon Gi nu e chiar ok, are acum probleme gastrice! Speram sa nu fie nimic grav. Luni si marti va lipsi de la emisiunea radio, pe motiv ca e in vacanta, drept rasplata pentru un concurs de tir....dar eu imi amintesc ca el a beneficiat deja de o vacanta, in ianuarie, pentru abilitatile de tragator... Asa a motivat el vineri absenta.
ioana ishogai
ioana ishogai
Moderator
Moderator

Mesaje : 881
Data de inscriere : 2011-01-23

Back to top Go down

Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos? Empty Re: Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos?

Post by flory_junki :) Sat Feb 26, 2011 6:57 pm

Ioana, speram sa nu fie nimic grav...eu stiu ce inseamna probleme gastrice....sper sa nu aiba nimic
flory_junki :)
flory_junki :)
Forum Fondator/ Administrator
Forum Fondator/ Administrator

Mesaje : 998
Data de inscriere : 2010-11-26
Varsta : 36
Localizare : Timisoara

https://leejunkiromania.forumotion.com

Back to top Go down

Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos? Empty Re: Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos?

Post by YU Sun Feb 27, 2011 8:07 pm

Imi pare rau sa aud vesti rele! Sa-i fim alaturi ca ganduri bune [You must be registered and logged in to see this image.] si sa-i dorim insanatosire grabnica! [You must be registered and logged in to see this image.]
YU
YU
VIP
VIP

Mesaje : 300
Data de inscriere : 2011-01-19
Localizare : Bacau

Back to top Go down

Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos? Empty Re: Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos?

Post by ioana ishogai Sun Mar 27, 2011 7:15 pm

In sfarsit, proiectul cu scrisoarea de dragoste e gata, doar sa ne apucam de trimis scrisorile. Intre timp, acest proiect a devenit proiect de ziua lui de nastere.

Iata ce avem de facut:

1. Descarcam pagina cu designul facut de Egar, o sora din joongi global
[You must be registered and logged in to see this link.]

2. Descarcam mesajul in koreana, engleza si adresa in koreana, toate cu ajutorul surorii din Japonia, Miho

[You must be registered and logged in to see this link.]

3. Transcriem, de mana, mesajul in koreana

4. Sub mesajul in koreana, scriem, tot de mana, acelasi mesaj, dar in limba romana

5. Introducem scrisoarea intr-un plic rosu, lasat deschis, in alt plic rosu, pa care il lipim, scriem adresa, in koreana, si trimitem plicul.


E mai bine sa scriem adresa in koreana si sa adaugam "SEOUL SOUTH KOREA" Am putea sa scriem si adresa in engleza, dar Miho zice ca ea nu o scrie si ajunge tot ce trimite.

Miho a facut si cateva schite de scrisoare, prima ca sa vedem ce inseamna fiecare cuvant korean in engleza:

[You must be registered and logged in to see this image.]

A doua ca sa vedem cum va arata scrisoarea, cu mesajul in koreana si o alta limba ( ea a folosit japoneza, normal). Oricum, mesajele vor fi scriese de mana, asa ca apucati-va de exersat, fetelor.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Scrisorii ii trebuiesc cam 2 saptamani sa ajunga la Joon Gi, poate mai mult, deci ar trebui sa ne grabim. Cu cat mai multe scrisori, cu atat mai bine.

Impartiti aceste informatii cu toti fanii lui care nu au cont la noi, e un proiect global, urmarim sa-i trimitem acelasi mesaj, ca il iubim, din toate colturile lumii. Sper sa-i atragem atentia cu plicurile noastre rosii :)

Maesajul e doar in koreana si engleza, maine il traduc si postez aici, ok? :)


Asa cum am promis, mesajul tradus in romana:


Draga Joon Gi,

La Multi Ani!

Ascultand Jumam in fiecare zi, ne ajuta sa simtim iubirea ta.
Ne dai intotdeauna curaj.

De aceea te pretuim ca pe o comoara fara seaman.
Te vom iubi mereu. Si te vom sprijini, indiferent unde te afli, ori cat de departe, noi vom fi mereu alaturi de tine, in inimile noastre, uniti prin iubire.

Iti dorim multa sanatate si sa ai parte de zile fericite.

Te iubesc! “Fighting!”

Postez si adresa in engleza, poate este necesara

21-Gil, Yongsango, Yongsan-gu, Seoul,
Defense Media Agency
Private First Class, Lee Joon Gi
140-833, Seoul Korea.

Fetelor, spor la treaba! Sa-i trimtem iubitului nostru Joon Gi scrisorile noastre de dragoste!
:jumping: :jumping:

Am facut mai multe incercari, am printat scrisoarea pe diferite tipuri de hartie. Cea mai buna este hartia foto subtire, lucioasa, arata superb!

31.03.2011
IMPORTANT!
A intervenit o schimbare de plan. JG Company publicat ieri in anunt in care roaga fanii lui JG sa nu mai trimita scrisori si cadouri direct lui, in armata, ci sa le trimita pe adresa companiei. Aceasta idee a fost sugerata la cererea armatei, care sustine ca Joon Gi primeste prea multe daruri, mancare de la fani si le incurca lor activitatea, cica!

Deci, adresa pe care vom trimite scrisolrile este asta:

In koreana:
135-010 서울시

강남구 논현동

77-28번지 2층

제이지 캄퍼니

이준기 님

South Korea <<<(For Send Out)
TEL: 02-544-7220
URL: [You must be registered and logged in to see this link.]

TEL:02-544-7220
TEL +82-2-544-7220

In engleza:
English Version

JG COMPANY INC.
2/F, NO 77-28, NonHyeon-Dong,
GangNam-Gu, Seoul, South Korea
135-010


ioana ishogai
ioana ishogai
Moderator
Moderator

Mesaje : 881
Data de inscriere : 2011-01-23

Back to top Go down

Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos? Empty Re: Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos?

Post by Dianavasi82 Thu Jul 28, 2011 6:44 pm

Ioana imi pare rau ca la data cand trebuiau trimise scrisorile eu nu stiam de Lee Jun Ki, dar ce zici sa-i trimitem noi toate acum cate o scrisoare?
Plecand de la ideea lui Egar sa compunem o scrisoare in coreana si romana, bineinteles cu ajutorul tau pentru ca eu nu stiu deloc coreana si cred ca nu sunt singura.
Dianavasi82
Dianavasi82
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 491
Data de inscriere : 2011-06-15
Varsta : 41
Localizare : Targu Jiu

Back to top Go down

Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos? Empty Re: Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos?

Post by ioana ishogai Fri Jul 29, 2011 8:36 pm

Diana, nici eu nu stiu coreana, imi pare rau. In momentul asta e in derulare un proiect global, marisor pentru el. Cred ca idea e buna, dar trebuie sa mai asteptam.
ioana ishogai
ioana ishogai
Moderator
Moderator

Mesaje : 881
Data de inscriere : 2011-01-23

Back to top Go down

Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos? Empty Re: Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos?

Post by Dianavasi82 Sat Jul 30, 2011 12:31 am

O sa asteptam, ne vei anunta tu, Ioana, cand este momentul potrivit.
Dianavasi82
Dianavasi82
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 491
Data de inscriere : 2011-06-15
Varsta : 41
Localizare : Targu Jiu

Back to top Go down

Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos? Empty Re: Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos?

Post by ioana ishogai Sun Jul 31, 2011 2:34 pm

Bine, Diana, o sa asteptam un moment bun, poate 8 noiembrie, cand va fi D 100 :)
ioana ishogai
ioana ishogai
Moderator
Moderator

Mesaje : 881
Data de inscriere : 2011-01-23

Back to top Go down

Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos? Empty Re: Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos?

Post by Dianavasi82 Sun Jul 31, 2011 5:46 pm

Da, este foarte bine, avem destul timp sa ne gandim ce mesaj sa-i transmitem
Dianavasi82
Dianavasi82
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 491
Data de inscriere : 2011-06-15
Varsta : 41
Localizare : Targu Jiu

Back to top Go down

Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos? Empty Re: Il ajutam pe Joon Gi sa fie mai sanatos?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum