Lee Jun Ki Romania


Join the forum, it's quick and easy

Lee Jun Ki Romania
Lee Jun Ki Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lee Jun Ki vrea să-si continue calea serios si umil

4 posters

Go down

Lee Jun Ki vrea să-si continue calea serios si umil Empty Lee Jun Ki vrea să-si continue calea serios si umil

Post by corina007 Tue Nov 06, 2012 11:17 pm

Lee Jun Ki vrea să-si continue calea serios si umil





[You must be registered and logged in to see this image.]



Dupa 3 ani de pauza actorul Lee Jun Ki si-a făcut recent revenirea pe micul ecran cu serialul"Arang si Magistratul". În interviul său el i-a multumit mai intai actritei Shin Min Ah pentru ca i-a dat încrederea de a juca într-o comedie si si-a dezvăluit gândurile despre sfarsitul filmarilor si,de asemenea, diverse griji despre revenirea lui."
"Am fost destul de îngrijorat să fiu sincer si destul de stresat de cum va fi drama mea dupa revenire. Dar din fericire pare sa le placa tuturor, asa că m-am simtit cu adevărat fericit. Dar eu nu ma simt inca in stadiul de actor. Nu m-am pregatit destul de mult fiind abia eliberat din stagiul militar. E ca si cum am fost târât in fata completului de judecata.Disciplina în armată a fost rigida si ferma, trebuia sa indeplinesti ordinele de sus. Am fost îngrijorat de faptul aura mea de actor a fost diminuata in acesti 2 ani. Totodata mi-a fost frica sa nu fiu ca un robot sau o marioneta la filmarile dramei,cel putin asa am gandit eu inainte de filmare. "


În ciuda multimii de poveri de pe umerii sai, nivelul său de stres s-a stabilizat dupa ce drama a inceput sa fie difuzata la televizor. În plus, el a căutat să interactioneze cât de mult posibil cu locul de filmare, cu regizorul, cu membrii distributiei, precum si cu personalul de productie. El a spus, "Am avut atat de multa incordare, asa ca am sperat ca o sa filmez ca si cum as fi acasa. Deci i-am abordat si mi-am exteriorizat sentimentele.Asta m-a ajutat sa-mi reduc nivelul de stres si am si baut cu ei pentru a ne imbunatati legatura."



[You must be registered and logged in to see this image.]

Lee Jun Ki a facut si un antrenament special de lupta pentru drama si a lucrat din greu in timpul filmarilor cu membrii personalului. Desi fiecare scenă a lăsat o impresie profundă asupra lui si a fost foarte plăcut pentru el, reactia de la telespectatorii nu a fost la fel de exploziva dupa cum se astepta. Evaluarea medie pentru drama a fost de numai 12,8% si nu a acumulat suficientă popularitate în rândul telespectatorilor în ciuda prezentei lui Lee Jun Ki si Shin Min Ah dar si tacticii grele promotionale a televiziunii MBC pentru drama lor de top pentru a doua jumătate a anului 2012.


[You must be registered and logged in to see this image.]

"Este adevărat că au existat unele regrete referitor la dramă. Daca spun ca nu, ar insemna sa ignor realitatea.Fixarea imaginii lui Eun Oh ca un magistrat rău-temperat nu a adus atat de multa scanteie.. Rolul meu anterior în" Iljimae a fost cam ca acesta, jucand un pierde-vara..si ar fi fost foarte interesant pentru mine ca actor - cum i-as putea apropia jucand din unghiuri diferite. Dar directorul mi-a spus să nu distrug imaginea, simteam că indiferent cât de pierde-vara ar fi Eun Oh el are propriul său caracter, asa că am început să corecteze încet tonul si actiunile de Eun Oh în ultimele episoade.Nu-mi place să fac lucruri fără sa spun mai intai, asa ca interactionez cu oamenii în prealabil."
Cu "Arang" nu am reusit sa depasim 15 %. Shin Min Ah trebuia sa-si indeplineasca contractul de a dansa pentru "Single Ladies". S-a speculat că Lee Jun Ki ar fi învătat-o sa danseze pe Shin Min Ah în privat , lasandu-i pe multi sa anticipeze vazandu-i. "Nu i-am predat, am dansat pentru personalul de productie doar ca sa ne vada. Shin Min Ah chiar mi-a cerut să facem asta în viitor A fost atat de multa asteptare încât acordul a fost făcut din cauza asta... Mul
ți au fost dezamăgiti de faptul că acesta nu a putut fi realizat.si au mentionat adesea lucrul asta.


Uneori simt că ratingurile sunt foarte greu de înteles.. Dar văzând că au fost destul de constante pe parcurs sunt foarte recunoscător telespectatorilor. Sant multe drame care au ratinguri cu o singura cifra asa ca am fost destul de usurat într-un fel. "

Dragostea dintre Lee Jun Ki si "Arang" a lui Shin Min Min a fost unul dintre punctele culminante ale dramei. "Am fost destul de stresat la început, cata vreme eu abia am fost eliberat iar Shin Min Ah a fost una dintre actritele cele mai populare acolo nu am fost sigur dacă o sa pot tine pasul cu ritmul ei. Simteam ca actritele au propriile lor prejudecati si mi-a fost teamă că ar fi greu sa fim aproape unul de altul, dar mai tarziu am realizat ca m-am îngrijorat prea mult.. De la intalnirea de citire a scenariului până la începutul de filmarilor ea a afisat o atitudine foarte pozitivă pe tot parcursul. Nu i-a fost usor cu rolul "Arang ",care-i cerea sa sara in sus si-n jos,fara sa se ia in considerare imaginea ei obisnuită". Nu i-a fost prea usor sa-si joace rolul în cazul în care ea a vrut doar să arate frumos. Shin Min Ah are o vointa puternică. si mi-a dat si mie multa energie Ea m-a ajutat foarte mult si a fost de asemenea senioara mea.. După ce am inceput sa o cunosc, am realizat de ce este adorata de atata lume. Ea isi cunoaste defectele si stie să le acopere în mod corespunzător. Am incercat din rasputeri sa am o relație bună cu ea si a fost din ce in ce mai bine pe masura ce filmarile au mers mai departe. Când scenariul venea mai tarziu discutam despre ceea ce s-ar putea întâmpla în episoadele următoare. Desi ea a jucatt in destul de multe drame, imaginea ei e mai puternică prin reclame Asa că am fost îngrijorat de faptul că ea n-ar putea face un joc de calitate.. Dar ea a lasat totul in urma si a fost într-adevăr uimitor sa o vad atat de plina de pasiune pentru actorie. "
"N-am pierdut nimic din cauza acestei drame. Poate pentru ca este drama mea de dupa revenirea din serviciul militar, de-asta am fost atat de stresat.. Dar datorita dragostei telespectatorilor filmarea s-a încheiat cu succes si acest lucru mă face fericit si m-a ajutat să-mi recapat încrederea . "
Lee Jun Ki stie cum să găsească fericirea în situtia sa actuală si, de asemenea, si stie cum să distribuie această fericire oamenilor din jurul lui. Tonusul sau rapid molipsitor precum si giumbuslucurile lui de frunte l-au facut cu siguranta indrăgit spectatorilor. În cele din urmă el a spus, "Eu sper să continui asa, fiecare pas la timpul lui, sa-mi imbunatatesc abilitatile de joc in timp.Nu exista scurtaturi.. Trebuie doar sa continui invatarea si sa castig experienta. Imi voi continua calea mea în o manieră serioasă si umila.


[You must be registered and logged in to see this image.]



Sursa:

[You must be registered and logged in to see this link.]




Traducator: corina007
corina007
corina007
Administator
Administator

Mesaje : 134
Data de inscriere : 2012-02-26
Varsta : 57
Localizare : Bucuresti

Back to top Go down

Lee Jun Ki vrea să-si continue calea serios si umil Empty Re: Lee Jun Ki vrea să-si continue calea serios si umil

Post by bya_jun ki Wed Nov 07, 2012 10:53 am

multumim mult
bya_jun ki
bya_jun ki
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 458
Data de inscriere : 2011-03-20
Varsta : 27
Localizare : Motru

Back to top Go down

Lee Jun Ki vrea să-si continue calea serios si umil Empty Re: Lee Jun Ki vrea să-si continue calea serios si umil

Post by flory_junki :) Wed Nov 07, 2012 4:21 pm

multumim unnie pentru traducere si postare [You must be registered and logged in to see this image.]
flory_junki :)
flory_junki :)
Forum Fondator/ Administrator
Forum Fondator/ Administrator

Mesaje : 998
Data de inscriere : 2010-11-26
Varsta : 36
Localizare : Timisoara

https://leejunkiromania.forumotion.com

Back to top Go down

Lee Jun Ki vrea să-si continue calea serios si umil Empty Re: Lee Jun Ki vrea să-si continue calea serios si umil

Post by andreea.mkj Wed Nov 07, 2012 5:58 pm

ooo doar 12,8% evaluarea? nu se poate.. oricum e o drama foarte buna chiar daca a vazut doar 12 ep. din cauza scolii..(.as sta non stop cu ochii in pc pana as termina serialul..)
multumim pentru traducere ^_^

andreea.mkj
Membru
Membru

Mesaje : 23
Data de inscriere : 2012-08-30
Varsta : 27

Back to top Go down

Lee Jun Ki vrea să-si continue calea serios si umil Empty Re: Lee Jun Ki vrea să-si continue calea serios si umil

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum