Lee Jun Ki Romania


Join the forum, it's quick and easy

Lee Jun Ki Romania
Lee Jun Ki Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lee Jun Ki într-un curs de învățare a limbii coreene

+3
MiiutaChan
flory_junki :)
Anna
7 posters

Go down

Lee Jun Ki într-un curs de învățare a limbii coreene Empty Lee Jun Ki într-un curs de învățare a limbii coreene

Post by Anna Wed Dec 22, 2010 10:01 pm

LEE JUN KI INTR-UN CURS DE INVATARE A LIMBII COREENE
[You must be registered and logged in to see this link.]

Lee Jun Ki, celebru deja pentru rolurile sale din My Girl, Iljimae, The King and the Clown a participat la realizarea unui
curs de limbă coreeană, intitulat Hello Korean. El a fost implicat în elaborarea lecțiilor din acest curs, ”împrumutându-și” chiar vocea pentru materialele audio ale cărții. Chiar Jun Ki afirma că: ”De fiecare dată când călătoresc în străinătate, sunt foarte impresionat de fanii care depun un efort suplimentar să învețe limba coreeană ca să vorbească cu mine. Deși acest interes al străinilor pentru limba coreeană este într-o continuă creștere, încă nu există materiale potrivite și adaptate pentru începători. Astfel, am hotărât să particip pro bono la acest proiect și sper ca micul meu efort să fie de ajutor pentru cei care doresc să învețe limba coreeană”.
După ce a fost făcută publică participarea lui Jun Ki la acest proiect, editorii au fost invadați de telefoane și E-mail-uri – nu numai din partea fanilor, dar și din partea unor școli cu profil filologic care cereau permisiunea de a folosi acest curs tipărit pentru orele de limba coreeană.
Cartea este disponibilă în 4 limbi – engleză, japoneză, chineză și coreeană. Ea poate fi comandată online sau direct din librării, fiind pusă în vânzare încă din mai, 2010.

Sursa [You must be registered and logged in to see this link.]


Tradus din limba engleză de Anna
[You must be registered and logged in to see this image.]


Last edited by Anna on Thu Dec 23, 2010 2:37 pm; edited 1 time in total
Anna
Anna
Traducător
Traducător

Mesaje : 116
Data de inscriere : 2010-12-19
Varsta : 42
Localizare : Galati

http://www.flixster.com/user/dumitrascuanna

Back to top Go down

Lee Jun Ki într-un curs de învățare a limbii coreene Empty Re: Lee Jun Ki într-un curs de învățare a limbii coreene

Post by flory_junki :) Wed Dec 22, 2010 10:19 pm

Anna, cred ca ar trebui sa ne luam si noi cartea lui junki [You must be registered and logged in to see this image.] poate ne-ar fi mai usor sa invatam...auzind vocea lui :D...multumim pentru traducere
flory_junki :)
flory_junki :)
Forum Fondator/ Administrator
Forum Fondator/ Administrator

Mesaje : 998
Data de inscriere : 2010-11-26
Varsta : 36
Localizare : Timisoara

https://leejunkiromania.forumotion.com

Back to top Go down

Lee Jun Ki într-un curs de învățare a limbii coreene Empty Re: Lee Jun Ki într-un curs de învățare a limbii coreene

Post by MiiutaChan Thu Dec 23, 2010 9:53 am

Waa, cat de dragut din partea lui. [You must be registered and logged in to see this image.]
MiiutaChan
MiiutaChan
Administator
Administator

Mesaje : 63
Data de inscriere : 2010-12-22

Back to top Go down

Lee Jun Ki într-un curs de învățare a limbii coreene Empty Re: Lee Jun Ki într-un curs de învățare a limbii coreene

Post by Anna Thu Dec 23, 2010 11:01 am

Oricum, după japoneză, mă gândesc serios să îmi însușesc și câteva cunoștințe de limba coreeană. Acum, sunt mai motivată, având în vedere vocea de pe documentele audio. Sistemul lor de scriere este mai simplu, mai ales că nu au dificilele pictograme kanji.
Jun Ki makes my task easier! :)
Anna
Anna
Traducător
Traducător

Mesaje : 116
Data de inscriere : 2010-12-19
Varsta : 42
Localizare : Galati

http://www.flixster.com/user/dumitrascuanna

Back to top Go down

Lee Jun Ki într-un curs de învățare a limbii coreene Empty Re: Lee Jun Ki într-un curs de învățare a limbii coreene

Post by Lumy_Junki_kpop Mon Dec 27, 2010 10:16 pm

Super <3 fff dragut din partea lui<3 heheh trb sa-mi iau cartea neaparat ^__^
gomawo pt traducere

Lumy_Junki_kpop
Traducător
Traducător

Mesaje : 59
Data de inscriere : 2010-12-23
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti

Back to top Go down

Lee Jun Ki într-un curs de învățare a limbii coreene Empty Re: Lee Jun Ki într-un curs de învățare a limbii coreene

Post by Sandra Wed Jan 05, 2011 6:22 pm

Foarte dragut din partea lui! Cu siguranta incearca sa ofere tuturor o sansa:D!
Sandra
Sandra
Moderator
Moderator

Mesaje : 65
Data de inscriere : 2011-01-05
Varsta : 32
Localizare : Guess

Back to top Go down

Lee Jun Ki într-un curs de învățare a limbii coreene Empty Re: Lee Jun Ki într-un curs de învățare a limbii coreene

Post by ioana ishogai Mon Jan 24, 2011 10:26 am

Cartea este intr-adevar foarte buna, am cumparat-o eu...dar e greu sa ma apuc de invatat cand ii aud vocea, las balta invatatul si mai vad un film de-al lui.
ioana ishogai
ioana ishogai
Moderator
Moderator

Mesaje : 881
Data de inscriere : 2011-01-23

Back to top Go down

Lee Jun Ki într-un curs de învățare a limbii coreene Empty Re: Lee Jun Ki într-un curs de învățare a limbii coreene

Post by angellyna Mon May 21, 2012 6:53 am

Limba coreeana nu este foarte grea (trebuie sa ai putin talent la desen), eu o studiez de 6 luni si deja am invatat sa scriu si sa citesc, nu prea se gasesc materiale in limba romana, dar in engleza gasiti suficient material pe net..iar filmele ajuta mult. Succes la invatat copii!
angellyna
angellyna
Membru
Membru

Mesaje : 5
Data de inscriere : 2012-03-30
Localizare : giurgiu

Back to top Go down

Lee Jun Ki într-un curs de învățare a limbii coreene Empty Re: Lee Jun Ki într-un curs de învățare a limbii coreene

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum