Lee Jun Ki Romania


Join the forum, it's quick and easy

Lee Jun Ki Romania
Lee Jun Ki Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

”Credință și devotament!”

5 posters

Go down

”Credință și devotament!”  Empty ”Credință și devotament!”

Post by Anna Thu Dec 30, 2010 5:07 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Credință și devotament! Sunt soldatul în termen LeeJoon Gi. Împreună cu toți camarazii mei, am devenit o echipă și totul pare că s-a întâmplat doar cu câteva zile în urmă. Fără a-mi fi dat seama, cele cinci săptămâni prețioase au luat sfârșit. Eu sunt cel care devenit un soldat mândru al Coreei, aflat la un nou început de drum, uitându-mă la noul eu din viitor.
Ca cetățean al Coreei, am servit armata, îndeplinindu-mi sarcinile cu responsabilitate. Pentru a te adapta la noul mediu, este nevoie să îți schimbi perspectiva. Când mă aflu într-un centru de antrenament, îmi spun deseori că în calitate de mândru soldat coreean în termen, trebuie să joc un rol nou și plin de dinamism. Astfel de gânduri mi-au adus o viață militărească intensă și minunată, alături de camarazi de diferite vârste. Astfel, în timpul instrucției am stat mereu alături de camarazii mei, nu am cedat niciodată și mi-am indeplinit intotdeauna voluntar toate sarcinile militare. De asememea, într-o lume plictisitoare și competitivă, sunt lucruri pe care rareori ai șansa să le experimentezi. Lăsând în urmă ranchiuna și împărtășind iubirea ta camarazilor, fiecare este strâns legat de celălalt, ca într-o echipă. Mai mult, acest lucru te ajută în egală măsură să te descoperi pe tine însuți. În calitate de soldat coreean, pasiunea cu care îmi servesc și păzesc țara este un privilegiu de care nu m-aș bucura dacă aș fi un cetățean normal. Prin urmare, cele cinci săptămâni care au trecut de când am fost încorporat au devenit un punct de răscruce în viața mea.
Navigând prin viață! Așa cum navigăm în viața noastră pe o mare vastă, am simțit că perioada în care îmi voi servi armata va fi procesul prin care voi deveni mai puternic, prin instrucție repetată și voi găsi răspunsuri la problemele mele, dobândind capacitatea de a face față oricărei situații. Văd această perioadă ca pe o piatră nestemată.
Trecând prin medii diferite și experimentând un nou tip de viață în serviciul militar, am avut posibilitatea să învăț multe lucruri. Aș vrea să îmi exprim mulțumirea față de brigada 30 și comandanții ei, care s-au străduit să își formeze o minte sănătoasă într-un corp puternic, prin instrucțiile grele pe care le-au desfășurat. Cu timpul prețios petrecut în armată, merg înainte ca soldat loial în slujba Coreei și ca actor care va răspândi cultura coreeană în toate colțurile lumii, muncind din ce în ce mai greu.
Armata - locul care a adunat sângele și sudoarea camarazilor noștri, frații noștri curajoși de care suntem mândri! Fiecare a muncit intens și sper ca, în viitor, să fim mai puternici și mai sănătoși.” Cele 5 săptămâni în care ne-am antrenat și am asudat, vor deveni amintiri pentru urmașii noștri.” Acestea sunt cuvintele comandantului nostru, pe care să le păstrăm în inimă.
Credință și devotament!

Sursa: [You must be registered and logged in to see this link.]
Tradus și prelucrat de Anna
Anna
Anna
Traducător
Traducător

Mesaje : 116
Data de inscriere : 2010-12-19
Varsta : 42
Localizare : Galati

http://www.flixster.com/user/dumitrascuanna

Back to top Go down

”Credință și devotament!”  Empty Re: ”Credință și devotament!”

Post by flory_junki :) Fri Dec 31, 2010 3:27 am

multumim pentru traducere Anna...stiam ca junki oppa e mandru ca e in armata, dar nici chiar asa :)oricum, felicitari oppa pt k ai scapat de cele 5 saptamani [You must be registered and logged in to see this image.] si abia asteptam sa te intorci din armata, sa ne mai incalzesti cu cate un film/o drama. oppa, fighting!!!!
flory_junki :)
flory_junki :)
Forum Fondator/ Administrator
Forum Fondator/ Administrator

Mesaje : 998
Data de inscriere : 2010-11-26
Varsta : 36
Localizare : Timisoara

https://leejunkiromania.forumotion.com

Back to top Go down

”Credință și devotament!”  Empty Re: ”Credință și devotament!”

Post by MiiutaChan Fri Dec 31, 2010 7:06 am

Jun Hi, fighting! ai grija de tine si totusi nu exagera in activitatile din armata, limiteaza-te la strictul necesar, te vrem inapoi pe micile si pe marile ecrane [You must be registered and logged in to see this image.]
MiiutaChan
MiiutaChan
Administator
Administator

Mesaje : 63
Data de inscriere : 2010-12-22

Back to top Go down

”Credință și devotament!”  Empty Re: ”Credință și devotament!”

Post by Anna Fri Dec 31, 2010 1:09 pm

Așa cum bine știm, Jun Ki este, fără a vrea a acest lucru, un produs mediatic. Mass media trebuie să se vândă bine...și cum altfel decât cu articole care să atragă?! Jun Ki, nu cred că este nici pe departe încântat de armată, dar încearcă să vadă partea plină a paharului. Cum fanii lui vor să vadă în el un tip responsabil, patriot, matur, iată că acest articol hrănește spiritele în acest sens. :Santa Claus:
Anna
Anna
Traducător
Traducător

Mesaje : 116
Data de inscriere : 2010-12-19
Varsta : 42
Localizare : Galati

http://www.flixster.com/user/dumitrascuanna

Back to top Go down

”Credință și devotament!”  Empty Re: ”Credință și devotament!”

Post by Sandra Wed Jan 05, 2011 7:38 pm

Asa e;)) sunt sigura ca-si respecta indatoririle si e mandru de nationalitatea lui dar sunt retinuta cand vine vorba de "placerea" de a fi in armata.
Sandra
Sandra
Moderator
Moderator

Mesaje : 65
Data de inscriere : 2011-01-05
Varsta : 32
Localizare : Guess

Back to top Go down

”Credință și devotament!”  Empty Re: ”Credință și devotament!”

Post by YU Sat Jan 22, 2011 4:25 pm

Da si eu ma indoiesc ca e o placere sa fie in armata! dar e bine sa gandeasca pozitiv, ca sa-i treaca mai usor aceste zile!
YU
YU
VIP
VIP

Mesaje : 300
Data de inscriere : 2011-01-19
Localizare : Bacau

Back to top Go down

”Credință și devotament!”  Empty Re: ”Credință și devotament!”

Post by flory_junki :) Sat Jan 22, 2011 7:56 pm

da, spunea intr-un interviu ca ii incurajeaza pe toti baietii sa faca armata, pentru a-si putea servi tara, la nevoie... mai are un an jumate.... Junki oppa, Fighting!!!!
flory_junki :)
flory_junki :)
Forum Fondator/ Administrator
Forum Fondator/ Administrator

Mesaje : 998
Data de inscriere : 2010-11-26
Varsta : 36
Localizare : Timisoara

https://leejunkiromania.forumotion.com

Back to top Go down

”Credință și devotament!”  Empty Re: ”Credință și devotament!”

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum