Lee Jun Ki Romania


Join the forum, it's quick and easy

Lee Jun Ki Romania
Lee Jun Ki Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJG : “As vrea sa fac un film cu spionaj de razboi in China. Ar putea, va rog , regizorii sa-mi dea un telefon?”

3 posters

Go down

LJG : “As vrea sa fac un film cu spionaj de razboi in China. Ar putea, va rog , regizorii sa-mi dea un telefon?” Empty LJG : “As vrea sa fac un film cu spionaj de razboi in China. Ar putea, va rog , regizorii sa-mi dea un telefon?”

Post by corina007 Sat Feb 09, 2013 2:16 am

LJG : “As vrea sa fac un film cu spionaj de razboi in China. Ar putea, va rog , regizorii sa-mi dea un telefon?”

[You must be registered and logged in to see this link.]
Tradus in limba engleza de cwng@JGfamily (in special multumiri lui Elly)



I-au luat 8 ani sa treaca de la “ Omul Regelui” la “Omul ca un Rege”.
Îi place să bea, nu e moale ci cu temperament fierbinte atunci cand bea.


El a fost “omul Regelui” in urma cu 8 ani, acum la 8 ani dupa experienta in showbiz si dupa serviciul militar de 2 ani el a devenit fermecator si matur , popularitatea lui nu se schimba iar revenirea lui dovedeste ca “Omul Regelui” s-a transformat in “Omul ca un Rege” El, faimosul actor coreean, Lee Joon Gi . LJG a fost la Beijing pentru intalnirea cu fanii sai din familia chineza , pe 26 decembrie 2012, cand a a acordat un interviu in exclusivitate pentru Daily Sunshine.(DSS).

Despre planuri: "Am urmarit filmele chinezesti de tanar, imi place Jackie Chan si Chow Stephen".

DSS: Activitatile tale in China dupa revenirea din armata au fost frecvente, in primul rand a fost intalnirea cu fanii din Shanghai, imediat dupa serviciul militar, apoi spectacolul de sfarsit de an de la Dragon TV si de curand intalnirea cu fanii la Beijing FM, acest lucru inseamna ca iti extinzi cariera de actor in China? Ai planuri concrete cu privire la aceasta miscare?



[You must be registered and logged in to see this image.]

LJG: Da, imi doresc sa interactionez pe toate caile si canalele posibile cu fanii mei din China si este de asemena si o promovare a mea pe piata din China. Astept cu nerabdare activitatile mele in China in 2013, desi nu am nici un plan concret inca, in principal sa le arat productiile mele. Exista numerosi actori si regizori excelenti in China, astept cu nerabdare sa lucrez cu ei.

DSS: Planuri de a lucra in China? Daca da, care este actorul sau regizorul cu care ai vrea cel mai mult sa lucrezi?
LJG: Vreau sa lucrez cu multi actori si regizori exceptionali astept cu nerabdare o invitatie din partea actorilor si regizorilor chinezi pentru a face parte din munca lor. Am crescut uitandu-ma la filmele chinezesti, inclusiv cele din Hongkong, asa cum stii imi plac Jackie Chan si Chow Stephen. Am fost in principal implicat dupa terminarea serviciului militar in activitati de promovare a muncii mele in Coreea, asa ca in 2013 as vrea sa-mi extind activitatea actoriceasca dincolo de frontiere.

DSS: In acesti doi ani dramele de familie si dramele cu spionaj de razboi sunt cele care au fost cel mai bine primite aici in China. In situatia in care vei face o drama in China, iti sunt oferite doua scenarii: unul intr-o drama de familie in care esti un sot bun, iar celelalt un film de spionai in care esti un agent de informatii sau un soldat, care ar fi prima ta alegere?
LJG: Imi plac filmele de spionaj de război, acest gen este favoritul meu . Sper că un astfel de rol este disponibil si voi primi un telefon de la un regizor (râde).

Vorbind de munca : nimeni nu va depasi niciodată rolul lui Leslie Cheung in “Farewell My Concubine”, l-am folosit ca un portret de referinta pentru rolul meu din “King and the Clovn”.

DSS: Multi dintre fani au ajuns sa te cunoasca si a te indrageasca din filmul “King and the Clovn“. Rolul tau Gonggil, in afara de faptul ca avea chipul mai frumos decat al unei femei , personajul portretizat inclusive vocea si gesturile sunt pline de un farmec barbatesc. A fost un succes realizarea acesui rol. Multi oameni asociaza acest film cu clasicul "Farewell My Concubine" al lui Chen Kaige; pot sa stiu daca te-ai uitat la acest film inainte de a face rolul Gonggil?
LJG: Da, l-am vazut cam de 10 ori. Inainte de a juca in “King and the Clovn” l-am vazut iar, m-am gandit la mine, eu nu pot depasi rolul lui Leslie Cheung in "Farewell My Concubine";in plus, personajul Gonggil este diferit de eu-ul meu real, in final am combinat rolul de referinta al lui Leslie cu propria mea interpretare a personajului Gonggil.

DSS: Productia ta de intoarcere “Arang si magistratul “ este grozava, faniii au fost atrasi de farmecul frumosului, matur si masculin al magistratului pe care l-ai interpretat. De ce ai ales o drama dupa revenire, in loc de un film?
LJG: Serviciul militar este o perioada goala de 2 ani in cercul showbiz-ului. Fanii mei au avut mult de asteptat. Ce ar fi trebuit sa le arat dupa revenirea din stagiul militar? Am meditat mult timp asupra acestui lucru, daca e un film, exista o limita la ceea ce pot arata din cauza duratei scurte, totusi printr-un serial pot sa le arat mai mult.Mai mult decât atât,nu numai ca-mi pot arata imaginea de dupa stagiul militar in Coreea, dar prin intermediul dramei :"Arang si Magistratul" am putut ajunge si la fanii din strainatate, asa ca a fost decizia mea finala.

DSS: Ai in plan urmatorul proiect? Poti sa ne dezvalui daca e un serial sau un film?
LJG: Rasfoiesc o multime de scenarii acum asteptand sa vina o sansa. Vreau sa prezint fanilor mei un nou proiect cat de curand posibil. Nu am nici o retinere daca va fi o drama sau un film.

Despre viata: Imi place sa beau, sunt un pic neobisnuit atunci cand sunt beat, pot fi tacut sau sa am un temperament fierbinte.

DSS: Am auzit ca esti un bun bautor, ce te face sa bei si ce comportament neobisnuit ai atunci cand bei?
LJG: Depinde de atmosfera din jur. Daca impartim o tema comuna eu si prietenii, simt ca beau, acest lucru ma ajuta sa ma detensionez , comunicand voi bea mai mult in altfel de situatii si sunt sanse mari sa ma si imbat. Sunt un pic neobisnuit atunci cand beau, pot sa raman tacut sau sa ma bat cu prietenii , un temperament fierbinte. Asta ar trebui sa fie normal pentru majoritatea barbatilor, nu toti oamenii beti se comporta in acest fel?Ha, ha !

DSS: Ca veni vorba despre stres, in Coreea showbiz-ul pare sa fie stresant? Cum te relaxezi?

LJG: Da, ma simt stresat intr-o anume masura, dar am o stare de spirit buna. Un artist traieste o viata singuratica, interactioneaza mai putin cu viata de afara. Ma simt un pic trist si melancolic atunci cand sunt singur. Una dintre modalitatile de a ma relaxa este ce am spus mai devreme, sa beau cu prietenii. De-acum am peste 30 de ani , ma gandesc sa-mi extind domeniul de interes si sa comunic mai mult cu seniorii mei despre viata.

DSS: Tu scrii personal pe contul tau de weibo? De ce nu raspunzi comentariilor postate de fani?
LJG: Fie ca este vorba de twitter, weibo sau alte retele de socializare intotdeauna sunt eu si numai eu cel care scrie. Referitor la intrebarea de ce nu raspund fanilor, sunt mult prea multi si nu as putea sa raspund fiecaruia in parte, sa raspund unora dintre ei ar fi nedrept pentru ceilalti asa ca nu, asta e parerea mea.. Oricum citesc toate comentariile si compun un mesaj care sa raspunda majoritatii chestiunilor scrise, sau le arat viata mea de zi cu zi pe weibo.

Nota reporterului:

L-am “amenintat" pe Lee Joon Gi dar nu s-a suparat.

Acest interviu a fost special aranjat pentru intalnirea cu fanii "LGJ Beijing FM"; cota pentru interviul mass-media a fost limitata. Sunshine Daily a fost singura publicatie invitata. Pentru a facilita interviul, reporterul s-a cazat la acelasi hotel cu Lee Joon Gi. Zeci de fani veniti din toate orasele au venit la promovare, i-au adus daruri , dar n-au putut sa-l intalneasca. I-am intrebat de ce le palce atat de mult . Au raspuns in unanimitate:” Pentru ca e frumos si emana energie pozitiva. Este perseverant si serios in munca sa, este un actor excelent din ale carui virtuti cineva poate invata."
Interviul a durat de la 2 pana la 5-6 dupa amiaza, Lee Joon Gi a reusit doar sa ajunga in jurul pranzului din Coreea la hotelul din Beijing. In ciuda oboselii dupa calatorie a fost prietenos si plin de energie.Cand a venit randul meu, i-am dat cartea mea de vizita , mi-a citit numele in chineza si mi-a strans mana. Am simtit o caldura, a fost din cauza ventilatiei din camera sau de la stralucirea lui, n-am nici o idée?. Mi-am scos esarfa si l-am intrebat :”Esti gata?”
LJG: "Desigur."
I-am spus : “ Dar eu inca nu sunt, te mai pot privi 20 de minute inainte de a continua?( timpul total acordat a fost de 30 de minute).
Dupa ce am spart gheata, am avut un dialog agreabil. Cand a venit vorba despre contul lui de weibo i-am zis sa ma urmeze si am tintit: “ Daca ma urmezi, vei putea citi mesajele de promovare pentru tine, daca nu vrei s-ar putea sa scriu comentarii negative.” Lee Joon Gi nu s-a suparat pentru “amenintarea “ mea , ci a ras doar.
La sfarsitul interviului l-am invitat sa scrie un mesaj pentru cititori si fani. Pe ziar a scris asta :” Fani din Shenzhen! As vrea sa petrec cu voi timpul cat mai curand posibil ! Pana atunci, aveti grija! Va iubesc! “


Sursa: JGFamily
Traducere in limba romana: corina007


corina007
corina007
Administator
Administator

Mesaje : 134
Data de inscriere : 2012-02-26
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Back to top Go down

LJG : “As vrea sa fac un film cu spionaj de razboi in China. Ar putea, va rog , regizorii sa-mi dea un telefon?” Empty Re: LJG : “As vrea sa fac un film cu spionaj de razboi in China. Ar putea, va rog , regizorii sa-mi dea un telefon?”

Post by bya_jun ki Tue Feb 12, 2013 7:54 pm

multumim pentru traducere si postare Danke oppa e dragut ca de obicei
bya_jun ki
bya_jun ki
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 458
Data de inscriere : 2011-03-20
Varsta : 27
Localizare : Motru

Back to top Go down

LJG : “As vrea sa fac un film cu spionaj de razboi in China. Ar putea, va rog , regizorii sa-mi dea un telefon?” Empty Re: LJG : “As vrea sa fac un film cu spionaj de razboi in China. Ar putea, va rog , regizorii sa-mi dea un telefon?”

Post by ioana ishogai Sun Feb 17, 2013 10:22 pm

Ai muncit mult nu gluma la aceasta traducere :) Multumesc [You must be registered and logged in to see this image.]
ioana ishogai
ioana ishogai
Moderator
Moderator

Mesaje : 881
Data de inscriere : 2011-01-23

Back to top Go down

LJG : “As vrea sa fac un film cu spionaj de razboi in China. Ar putea, va rog , regizorii sa-mi dea un telefon?” Empty Re: LJG : “As vrea sa fac un film cu spionaj de razboi in China. Ar putea, va rog , regizorii sa-mi dea un telefon?”

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum