Lee Jun Ki Romania


Join the forum, it's quick and easy

Lee Jun Ki Romania
Lee Jun Ki Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AB-ROAD –Interviu cu Lee Jun Ki - ianuarie 2013

3 posters

Go down

AB-ROAD –Interviu cu Lee Jun Ki - ianuarie 2013 Empty AB-ROAD –Interviu cu Lee Jun Ki - ianuarie 2013

Post by corina007 Mon Jan 28, 2013 12:09 am

AB-ROAD –Interviu cu Lee Jun Ki

[You must be registered and logged in to see this image.]


- Ce te-a făcut faci aceasta calatorie in Elvetia?
Înainte de de a saluta noul an si inainte de a începe un nou proiect, m-am gandit ca am nevoie de o pauză. Si am vrut să împart acest timp cu fanii pe care i-a facut Lee Joon Gi pana acum. M-am gandit ca ar fi posibil sa le fac pe amandoua cu acest album de fotografii in Elevetia, care are o natura foarte bogata.

- Cum e sa fii in Elvetia?
Asta este prima mea călătorie în Elvetia, a fost mai bine decât asteptarile pe care le-am avut despre tara. Primesc mangaiere si liniste de la o natura binecuvantata de cer si oamenii care traiesc in armonie cu ea.

- Care a fost primul ta gând, atunci când ai ajuns la Elvetia in prima zi?
Am luat contact cu tara fiind un pic confuz pentru ca am ajuns tirziu in noapte. A doua zi dimineata, natura răcoritoare si aerul rece m-au insotit in timpul programelor mele. Fara sa realizez spunea, continuu “waw”.

- Cum te-ai pregatit pentru calatorie?
Ca majoritatea oamenilor din zilele astea mana mea ajunge la primul internet. Am citit temeinic informatiile din domeniu.

- Cat de mult a contat parerea ta in alegerea itinerariului?
Nu am putut hotara eu itinerariul pentru ca mergeam pentru sedinte foto. Ne-am sfatuit cu privire la scopul calatoriei si abia dupa aceea am putut finaliza itinerariul.

- Pe masura ce calatoresti, este normal sa compari lucrurile cu ceea ce este in Coreea.
Cea mai mare diefrenta ar putea fi atitudinea tihnita fata de viata. Elvetienii au un zambet confortabil pe chip. Cu toate astea e adevarat ca mi-e dor de Coreea si de coreenii care traiesc cu pasiune. Pentru turistii care doresc entuziasm in primul rand , Coreea ar fi un loc destul de atractiv. Cred ca nici un alt oras nu e atat de dinamic ca Seoulul.

-Dormi bine intr-un avion, tren sau o camera de hotel necunoscuta?
De fapt nu pot sa dorm bine in nici unul dintre aceste locuri.
Ar putea fi din cauza nesigurantei sau lipsa de obisnuinta, dar entuziasmul ar putea fi cel mai mare motiv. Fizic nu am nici o problema pana acum, dar incerc sa am un somn bun pe cat posibil de teama ca intr-o zi aceasta problema sa nu aiba o influenta negativa asupra sanatatii mele.

- Iti place sa calatoresti?
Desigur. Ma regasesc tot mai mult prin călătorie. Oricum imi place mult mai mult acum sa lucrez, daca este o calatorie de lucru sunt gata oricand sa impachetez.

- Calatorind printr-o multime de orase intr-o perioada scurta de timp, ai stat la hoteluri diferite si ai mers si cu trenul. Ai intampinat dificultati?
Se pare ca dureaza ceva timp pana sa te obisnuiesti cu inaltimea din Elvetia. Oarecum, m-am obisnuit destul de repede, dar staful care m-a insotit a avut o multime de momente grele in locurile inalte. Cu toate acestea toti spun ca excursia din Elvetia a fost cea mai memorabila si dsitractiva excursie pe care au facut-o impreuna cu mine.

- Care a fost noaptea cea mai impresionanta la hotel?
În Saint Moritz. M-am plimbat in jurul hotelului pana pe la 8 seara, pentru ca prima mea zi de lucru s-a terminat un pic mai devreme. Nu era nici un om pe strada. De-asta m-am plimbat fericit, am facut poze, apoi iar m-am plimbat, de parca tot satul era al meu. Acesta a fost un moment de libertate pe care nu l-am mai simtit de multa vreme.

-Incepand de la Chur, Sanit-Moritz, care nu ne sunt prea familiare, la Luzern, destul de cunoscut,calatorind peste tot in Elvetia ai experimentat diferite caractere si culturi. Dintre acestea care a fost cea mai impresionanta zona sau cultura?
Asta s-a intamplat in Saint-Moritz unde unde vin oamenii bogati din Europa si unde am avut un sentiment unic. Mai mult decat luxul orasului mi-au placut oamenii care nu se opun ci imbratiseaza mediul natural dur si am putut vedea intelepciunea lor de a deveni una cu natura. In special maretia Alpilor a fost coplesitoare.

- Ai spus cand lansai un album foto pentru prima data ca este pentru a comunica cu fanii tai.
Am auzit că prima imagine care vine in minte gandind la Lee joon Gi este “pasionat si aprig”, am vrut sa le arat o imagine a mea mai confortabila si mai naturala prin acest pictorial.

- Prin pictorial iti propui sa-ti infatisezi interiorul si diverse scene? Este posibil ca oamenii sa fie mai deschisi si mai onesti intr-un décor turistic? Poti dezvalui o parte a adevarului pe care publicul n-o stie?
În nici un caz, eu de obicei sunt sincer cu oamenii din jurul meu. Numai atunci, cred eu, oamenii pot sa se bucure si sa comunice impreună. Când trebuie sa fiu serios atunci sunt serios.Cand trebuie sa fiu viu si salbatic, atunci sunt viu si salbatic, se spune ca nu am cale de mijloc (râde). Astfel, uneori oamenii sunt surprinsi dar, de asemenea, ei spun că sunt dependenti de personajul meu. Deci nu cred că este prea rău. Ar putea fi neasteptat, dar eu sunt sensibil la etichetă sau maniere, asa ca sunt atent la comportamentul meu si astept acelasi lucru si de la altii.

- Se spune că e pe drum un nou album.
Pentru că eu nu sunt cântăret, această discutie mă face timid. (Râde). In afara de filme si seriale am o multime de lucruri de facut pentru a impartasi si a simpatiza cu fanii mei asa ca a fost o provocare. Nu pentru a lucra ca interpret, ci doar pentru a aduce in scena si a crea amintiri cat mai frumoase impreuna cu fanii mei,

- Astept cu nerabdare sa-ti vad performanta ca interpret! In tot cazul, nu este Lee Joon Gi un actor? N-ai putea sa-ti exprimi obiectivele la fel de bine ca actor?
Am un drum lung de parcurs ca actor si am atat de multe lucruri de invatat si sa-mi perfectionez abilitatile. Vreau sa aduc emotii profunde cu o piesa buna in Coreea în 2013. De asemenea, vreau să transmit aprecierea mea pentru oamenii care recunosc si iubesc cultura noastră exercitandu-mi efortul prin activitati in strainatate. În plus, acum cand cultura coreeană este recunoscută as dori sa ajut la schimbul cultural dintre tari cu modestie si corectitudine, ca un diplomat cultural.
Ai vreun refugiu in timp ce esti ocupat zi de zi in viata ta din Seul?
Poate suna ciudat dar locul meu de munca, locul unde muncesc este refugiul meu cel mai bun. Imi place locul in care lucrez, unde o multime de oameni fac diverse lucruri si eu pot sa vad, sa simt si sa ma bucur acolo. Acesta este locul unde sunt munca mea, oamenii si dragostea. Imi iubesc locul de munca..

- Ai treizeci de ani. Este momentul in care te gandesti bine si incerci sa te modelezi mai mult ca actor matur?
Un om la treizeci de ani. Cred că e timpul să începem.Vreau sa ma bucur de viata mea cu calm si sa interactionez mai mult cu oamenii. Jucand reprezint oamenii. Cu toate astea uneori ma simt rau, simt ca parca n-as exista intre oameni.

- E vreun loc pe care doresti sa-l vizitezi din nou?
Am călătorit partea de est a Elvetiei in aceasta scurta sedere asa ca daca as avea sansa sa ma intorc as vrea sa merg in partea de vest .Am auzit ca oameniii care locuiesc acolo sunt plini de viata.

- Nu ai avut parte sa te odihnesti bine datorita muncii de dupa terminarea armatei. Ce a insemnat aceasta calatorie in Elvetia pentru viata ta atat de ocupata?
Nu cred că locul de muncă este întotdeauna greu si obositor. Timpul petrecut la munca este mult mai placut. Desi sederea in Elvetia a fost scurta, am multe amintiri placute.Din cand in cand am avut timp sa ma gandesc la mine si la oamenii din jurul meu, si sa-mi reamintesc directia in care merg pentru a putea continua. Vremea a fost rece, dar timpul a fost cald si plin de intelesuri.

- Se spune ca o calatorie ii pot ajuta mai mult pe cei care isi pun lucrurile din viata la punct. Ce ai simtit prin aceasta calatorie elvetiana?
Gandul relaxat de a fi multumit cu ce am in viata, increderea de a ma bucura de viata , precum si recunostinta pentru cel mai mic lucru, sa ma aplec cu modestie …am avut o multime de sentimente de-a lungul acestei calatorii.. Desigur, emotional am fost fericit, de asemenea a fost placut si cald.Cu siguranta a venit timpul reincarcarii odata cu anul 2013 care vine. As vrea să daruiesc energie si sentimente bune cat mai multor oameni.

- Să presupunem că esti un ambasador onorific elvetian, cum ai prezenta Elvetia cititorilor?
Natura frumoasă si poporul elvetian care coexista vor oferi cititorilor cu o viata agitata putina relaxare si fericire. Cel mai mult dintre toate, combinatia minunata intre modern si traditional mi s-a parut punctul cel mai atractiv al locului.

3 ianuarie 2013

Sursa: [You must be registered and logged in to see this link.] | Traducere in limba engleza: Elly | Distribuit de JGfamily
Traducere in limba romana: corina007


corina007
corina007
Administator
Administator

Mesaje : 134
Data de inscriere : 2012-02-26
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Back to top Go down

AB-ROAD –Interviu cu Lee Jun Ki - ianuarie 2013 Empty Re: AB-ROAD –Interviu cu Lee Jun Ki - ianuarie 2013

Post by flory_junki :) Tue Jan 29, 2013 1:48 am

multumim pentru traducere si postare, Corina unnie [You must be registered and logged in to see this image.] Junki ar trebui sa vina si in Romania, ca si noi avem locuri minunate ce asteapta sa fie vizitate :)
flory_junki :)
flory_junki :)
Forum Fondator/ Administrator
Forum Fondator/ Administrator

Mesaje : 998
Data de inscriere : 2010-11-26
Varsta : 36
Localizare : Timisoara

https://leejunkiromania.forumotion.com

Back to top Go down

AB-ROAD –Interviu cu Lee Jun Ki - ianuarie 2013 Empty Re: AB-ROAD –Interviu cu Lee Jun Ki - ianuarie 2013

Post by bya_jun ki Wed Jan 30, 2013 8:06 pm

multumim pentru traducere si postare,chiar ar trebui sa vina Danke
bya_jun ki
bya_jun ki
Fani adevarati
Fani adevarati

Mesaje : 458
Data de inscriere : 2011-03-20
Varsta : 27
Localizare : Motru

Back to top Go down

AB-ROAD –Interviu cu Lee Jun Ki - ianuarie 2013 Empty Re: AB-ROAD –Interviu cu Lee Jun Ki - ianuarie 2013

Post by corina007 Fri Feb 01, 2013 11:04 pm

Pai sa ne unim si sa ne luptam...e foarte greu, si vor mai trece ceva ani, dar poate reusim , Fighting!!![You must be registered and logged in to see this image.]
corina007
corina007
Administator
Administator

Mesaje : 134
Data de inscriere : 2012-02-26
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Back to top Go down

AB-ROAD –Interviu cu Lee Jun Ki - ianuarie 2013 Empty Re: AB-ROAD –Interviu cu Lee Jun Ki - ianuarie 2013

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum